Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Dobrý den, když mám na eshopu spoustu odkazů na podobné stránky a v Google webmasters mi psali že vede příliš mnoho odkazů na podobné stránky PŘÍKLAD: (stránka 1 odkazuje na zboží 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15) stránka 15 odkazuje na (1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15) tak jak to udělat? Je lepší když vede z každé stránky odkaz na 15 podobných druhů zboří tak nastavit nofollow, nebo noindex? Chtěl bych aby google indexoval podle sitemapy. Když mu nastavím no index tak nebude to chápat jako že nemá vůbec ani podle sitemapy ty odkazy indexovat? Když mu nastavím nofollow tak pomůže to? Děkuji za tip
Petr ZZZ
Profil
Čeluk:
„Rozdíl mezi nofollow a noindex...“
...je takový, že nofollow zakazuje sledovat odkazy vedoucí ze stránky, zatímco noindex zakazuje indexovat stránku. Obojí se týká té stránky, na které je to napsané.

Jinak architektura e-shopu, má-li být optimalizovaný jak pro lidi, tak pro stroje, může být náročná záležitost a obávám se, že lépe poradit by šlo spíš v konkrétní souvislosti. Možná ti ale pomůže, když si přečteš něco o kanonizaci.
Čeluk
Profil
Myslíte že je to dobrý nápad dát odkazům nofollow?

Mám web prolinkovaný tak že každá stránka odkazuje na 15 podobných. Každá z tich 15 stránek odkazuje zase na 15 ostatních. Google mi ale napsal toto.

support.google.com/webmasters/answer/76401
Marek Prokop
Profil
Ne, nofollow asi dobrý nápad nebude. Proč tolik podobných stránek na webu máte?
Čeluk
Profil
Aby se lépe zaindexoval veškerý obsah webu
Kajman
Profil
Proč tolik podobných stránek na webu máte?

Čeluk:
Aby se lépe zaindexoval veškerý obsah webu

Tímto právě indexaci stěžujete.
Čeluk
Profil
Kajman:
Ale když jsem dal sitemapu , tak zaregistroval asi jednu pětinu a to bylo všechno. Proto jsem myslel to udělat takto. Ještě se zeptám, chtěl bych tam mít odkazy na podobné stránky. Když jim nastavím nofollow a všechny adresy dám do sitemapy tak to pomůže?
Kajman
Profil
Na webu odstraňte podobné stránky, aby zůstaly jen jedinečné. Pokud potřebujete podobné (různé řazení seznamu) stránky, použijte kanonizaci a v sitemapě uvádějte jen tu hlavní (cílovou adresu kanonizace).

V sitemapě také můžete zadávat priority (které stránky považujte důležitejší k indexaci před ostatními) a určit, kdy byla stránka naposledy změněna, aby tam robot nemusel, když tam není nic nového a mohl jít raději na jinou stránku Vašeho webu.

Kompletní indexace rozsáhlých webů není otázka několika dní a pokud tam máte spousty podobných stránek, nebude se o to vyhledávač asi ani pokoušet.
Čeluk
Profil
Dobře děkuji mnohokrát za rady, jsou pro mě velice užitečné. Jste nej poradna. Ještě jednou děkuji. Krásný den

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0