Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Mám fórum kde je několik desítek tisíc stránek a z kažké vede odkaz na hlavní stránku nahoře v menu. Není lepší nastavit nofollow? Jinak to přeci všechno odkazuje jen na hlavní stránku a to asi není dobré ne?
Martin Kolčaba
Profil
proč by to nebylo dobré? Tady je několik tisíc témat, a z každého také vede odkaz na hlavní stránku, tedy na diskuze.jakpsatweb.cz. Alza má několik desítek tisíc stránek, a z každé vede odkaz na www.alza.cz. Takhle weby už pár let prostě fungují... :)
Čeluk
Profil
Martin Kolčaba:
A nemůže to snižovat dobré pozie podstránek ve vyhledávání když všechny odkazy vedou na homepage? Jestli pak nepřiřazují vyhledávače největší váhu právě homepage.
mimochodec
Profil
Čeluk:
A nemůže to snižovat dobré pozie podstránek ve vyhledávání když všechny odkazy vedou na homepage?

Ať kdyby ta logika stála jakkoliv, nic nemůže přebít ten fakt, že algoritmy vyhledávačů vymýšlí lidi. Tudíž: jestliže většina webů je postavená tak, že většina interních odkazů míří na úvodní stranu webu, je toto v logice vyhledávačů zohledněno. Vyhledávač v žádném případě nebude preferovat úvodní stránku webu jen proto, že na ni míří 20 interních odkazů, zatímco na ostatních 20 stránek míří po jednom odkazu. Pokud to náhodou jedním z kritérií je, jeho váha je ve srovnání s relevantním obsahem zanedbatelná.
Str4wberry
Profil
No, v podstatě by to asi tak mělo být, že odkaz na homepage na všech stránkách bude ubírat sílu ostatním odkazům podstránek.

Většinou se to ale neřeší, protože to ničemu nevadí. Síla hlavní stránky nemusí být na závadu, z tématu často není kam jinam moc odkázat a podobně.
Martin Kolčaba
Profil
Čeluk:
ne. Respektive tím, že odkazům na HP nastavíte nofollow, si v ničem nepomůžete.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0