Autor Zpráva
Mario
Profil
Když se dívám na Google Index -> Content Keywords tak mi zobrazí seznam klíčových slov.
Problém je v tom, že některá z nich na webu vůbec nemám. Tady je printscreen: storyboard.cz/temp/keywords.png

Nejlepším příkladem je "yahoo". To je v seznamu na 6. místě s počtem výskytů 1500 (google mi indexuje cca 1200 stránek). Přitom slovo "yahoo" na webu nikde nemám! Webmaster Tools nabízejí seznam stránek kde je největší výskyt slova, když se tam podívám, tak tam to slovo prostě není. Ani ve zdrojáku (tedy v HTML).

Máte s tím někdo zkušenost?
Martin Weis
Profil
Ahoj Mario, a není možné, že to tam bylo dříve? Například v nějakém widgetu či pluginu redakčního systému a nyní se to pouze načítá s cache?
Mario
Profil
Martin Weis:
No, po nějakém pátrání jsem našel, že jeden plugin má slovo "yahoo" v externím JavaScriptu. JS vloží do stránky nějaké <DIVy> a do nich dá i nějaký text, kde se slovo "yahoo" objeví. Je to plugin AddToAny, který umožňuje sdílení v sociálních sítích včetně sdílení přes Yahoo. To by MOHLO vysvětlit nejen slovo "yahoo" ale i některá další (jako "mail", "aol").

To by ovšem znamenalo, že Google kouká i do JS - což jsem myslel, že nečiní.

Slovo "Comment" bylo na každé stránce několikrát díky jinému pluginu, který to přidávala do atributu "title" v komentářích (komentář obsahoval <a title="Comment on..." > ). Slovo "Comment" mi pilo krev, protože podle Googlu bylo nejdůležitější na celém webu (který je v češtině a v textu to slovo nikde není!).

Takže jsem upravil ten druhý plugin a odstranil tam slovo Comment a vypnul ten plugin AddToAny, který obsahoval v JS "yahoo" a další.
Asi po týdnu se počet slov "Comment" snížil z 2976 na 2034 (což je "aspoň něco")
a Yahoo z 1492 na 1464 (což je skoro neznatelné)
Tak uvidím...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0