Autor Zpráva
stanek-michal
Profil
Dobrý den, předělávali, nebo redesignovali jsme web, který má dohromady 10 stránek. Nicméně jsme byli nuceni změnit url adresy pro podstránky webu. Hned na začátku bylo jasné, že bude potřeba provést přesměrování na nové url pomocí 301 redirectu. Po spuštění nové verze webu měl Seznam zaindexované staré url adresy, které se v pohodě přesměrovávaly na ty nové. Asi za dva dny měl Google ve výsledcích už ty nové url adresy a link juice se “přelil” v pohodě. Problém ale nastal na Seznamu, asi po třech měsících nemá ve výsledcích staré adresy, ale ani ty nové. Web měl celkem dobré pozice na Seznamu, ale teď nemá nic, protože staré adresy co se na začátky přesměrovávaly nejsou ve výsledcích a ty nové zatím také ne. Nevíte někdo, jak dlouho, orientačně, tento proces trvá na Seznamu? Ještě bych chtěl doplnit, že se měnil jenom design, struktura a obsah zůstal stejný.
Davex
Profil
Pokud nejsou stránky dohledatelné ani na dotaz site:example.com, tak by se mohlo zkusit požádat o reindexaci webu. Pokud to nepomůže, tak by na webu mohla být překážka zabraňující indexování a z logů webserveru by bylo dobré ověřit, zda SeznamBot stránky indexuje.
stanek-michal
Profil
Davex:
Když použiji operátor site: tak je dohledatelných asi 70% obsahu webu. Reindexaci jsem už dělal a všechny možné překážky jsem kontroloval, jak ve zdrojovém kódu v hlavičce, tak v robot.txt. Proč to zvládl Google během dvou dnů a na Seznamu je taková prodleva, vlastně několikaměsíční. Staré adresy jsem přesměrovával pomocí 301 redirectu na ty nové, v tom snad nemohla být chyba. Nejvíc mě trápí to, že prostě staré url adresy co se po spuštění nové prezentace v pohodě přesměrovávaly ne ty nové, už ve výsledcích nejsou a ty nové je nenahradily.
Davex
Profil
To tedy znamená, že stránky na nezměněných adresách ve vyhledávání zůstaly a vypadly jen ty, kde se přesměrovává na novou adresu? To by mohla být nějaká chyba v tom přesměrování 301.

Všechny odkazy na webu jsou změněné na ty nové adresy?

Proč to zvládl Google během dvou dnů a na Seznamu je taková prodleva, vlastně několikaměsíční.
To je obecně známá vlastnost Seznamu, že je trochu pomalejší při indexaci a že se změny pomaleji promítají do vyhledávání. Nicméně si myslím, že tady není chyba v té pomalosti, když stránky úplně vypadly z indexu.

U jednoho webu jsem měnil adresy asi před rokem a nijak zvlášť jsem změnu na Seznamu nesledoval, ale odhaduji, že se tam adresy kontinuálně změnily asi za 4-6 týdnů.
stanek-michal
Profil
Davex:
To tedy znamená, že stránky na nezměněných adresách ve vyhledávání zůstaly a vypadly jen ty, kde se přesměrovává na novou adresu? To by mohla být nějaká chyba v tom přesměrování 301.

Ne, struktura webu zůstala stejná, ale všechny stránky mimo úvodní se přesměrovaly na ty nové, s novou url adresou a všechny stránky byly správně přesměrované, aspoň si to myslím, protože jak jsem se na začátku zmiňoval, Google si link juice "přelil" na ty nové, ale proč to neudělal ještě Seznam je mi záhadou. Navíc jsem vše otestoval, protože právě z toho jsem měl obavy, aby web nepřišel o své pozice, které byly dost dobré, ale jenom z podstránek webu. Je snad lepší varianta než je 301 redirect? Je, nechat url adresy stejné, ale to nebylo v tomto případě možné, proto jsem volil 301 redirect.
Davex
Profil
stanek-michal:
Nějak jsem z tvé odpovědi „struktura webu zůstala stejná“ nepochopil, jestli došlo ke změně starých adres na nové v odkazech na webu nebo nikoliv a spoléhá se tedy jen a pouze na to přesměrování starých adres.

Když by se opravily odkazy na nové adresy, tak stránky na nových adresách získají minimálně nové hodnocení jako každá nová stránka. Přesměrování má spíše smysl pro zachování funkce odkazů, které není možné změnit (z jiných webů, oblíbených položek, e-mailů atd.) a Seznam přes ně může přenášet hodnocení málo nebo vůbec.
stanek-michal
Profil
Davex:
Aha, já jsem se řídil podle tohoto článku, kde to je jasně napsané. Seznam, to má asi teda jinak.
stanek-michal
Profil
Davex:

Z článku:
Seznam donedávna lišil, je situace, kdy stránka B (cíl přesměrování) ještě není v indexu. V takovém případě stránka A mizela z indexu (jsouc přesměrovávaná), ale B tam ještě nebyla. To trvalo, dokud se B nezaindexovala. To už teď zřejmě neplatí.

Stránka B tam v mém případě ještě není!

Na Googlu se ranky přepočítaly během týdne, ale to jsem vydedukoval jenom z toho, že pozice zůstaly stejné na relevantní klíčová slova.
Kajman
Profil
stanek-michal:
Když použiji operátor site: tak je dohledatelných asi 70% obsahu webu.
...
Stránka B tam v mém případě ještě není!

Toto si odporuje. Pokud stránku najdete přes operátor site:, tak v indexu je.

O jaké stránky se jedná?
stanek-michal
Profil
Kajman:
Nebyly v indexu všechny podstránky, nyní už tam je vše, ale na nové adresy se zatím nepřelil link juice, tak jak se stalo na Googlu. Snad se tak stane v nejbližší době. Už bych to asi dál neřešil, prostě se díky změně url stalo to, že se webové stránky propadly na Seznamu i když bylo přesměrování provedeno podle návodu správně. 301, "Moved Permanently"—recommended for SEO Ano, určitě by bylo nejlepší url nechat stejné, ale nebylo to díky novému CMS proveditelné a tak jsem volil 301 redirect, nepočítal jsem s problémy na Seznamu. Ale hlavně to asi bude tím, že spider Seznamu na tuto stránku moc nechodí, asi by se to nestalo, kdyby web byl populárnější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0