Autor Zpráva
mat2
Profil
Dobrý den,
mám dotaz ohledně vyhledávačů a penalizace stránek. Pokud je web založen na tom, že uveřejňuje novinky z internetových stránek jednoho oboru (vždy nadpis článku, 1 - 3 věty úvodu a poté odkaz na článek), tak může být brán jako odkazová farma? Rozhodně není účelem této stránky zvýšit někomu rank, ale aby čtenář měl pohromadě novinky z daného oboru. Samozřejmě všichni autoři stránek souhlasili s umístěním novinek z jejich webu, ale velmi nerad bych, aby byl třeba někdo kvůli tomu zbytečně penalizovaný.
Děkuji za odpověď
Digito.cz
Profil
Nemyslím si, že by takový informační web měl být klasifikován jako odkazová farma, a weby, na které odkazuješ, to nějak poškodit. Spíš nepočítej s tím, že tvůj web budou vyhledávače milovat, ale o to ti asi moc nejde. Nebo?
mat2
Profil
Rozhodně není účelem mít stránku plnou klíčových slov (díky titulkům jednotlivých článků) abych to měl optimalizované pro vyhledávače. Nyní jsem nastavil tag pro roboty nofollow a přidal jsem to i k jednotlivým odkazům, tak snad toto ošetří případné problémy. Jak jsem psal, řeším to hlavně kvůli tomu aby třeba nevznikla nějaká škoda e-shopu co má u mě reklamní banner, nebo webům u kterých sleduju novinky. Samozřejmě ani já osobně nechci mít penalizovanou stránku, ale to je vedlejší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0