Autor Zpráva
Hds
Profil *
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, co se děje se Seznamem, potřeboval bych přeindexovat jedny stránky a Seznambot na nich nebyl už asi 4-5 týdnů... A klient už začíná být nervózní, že nejsou v seznamu vidět... (přitom po reindexaci jsem přesvědčen že by byli) :(

Není na seznamu nějaký "popoháněcí" formulář (suggest url) ?
Petra
Profil
http://fulltext.seznam.cz/
Hds
Profil *
Diky... tak snad seznam konecne hejbne zadkem
Yuhů
Profil
to ale není poháněcí formulář, to je přidávací formulář. Na popohnání žádné kouzlo není.
ice
Profil *
ale na seznam by to chtelo nejake popohanedlo!!I blba registrace v katalogu jim trva 14 dni!!(chapu ze toho maji moc ale)
Hds
Profil *
Aha.. no každopádně doufám, že se seznam brzo vzpamatuje, takhle je to o nervy
Anonymní
Profil *
Nedávno mi potvrdili registraci. Trvalo to přesně 14 dní. Další i slovenské katalogy stejně pomalé. Jedině centrum.cz registroval za 2 dny.
Yuhů
Profil
Jenom poznamenávám, že mezi katalogem Seznamu a fulltextem Seznamu je značný rozdíl. Tyto technologie nejsou nijak přímo propojené. Rychlost registrace v katalogu nesouvisí přímo s rychlostí indexace fulltextem, a naopak.
Johny666
Profil
Nechtěl jsem zakládat nový thread, protože název tohoto mi přijde dost trefný.. :-)
16.12. jeden z našich webů zcela vypadl z fulltextu Seznamu a dodnes se tam nevrátil. Přitom nebyl jediný (postihlo to i konkurenční web Radima Smičky a některé naše partnery) a v poslední době na něm neproběhly žádné větší technické změny. Od Seznamu žádné odpovědi nechodí, což je sice pochopitelné, ale nechává to člověka dost bezmocného, protože neví, zda to někdo řeší nebo ne.. Podle mého názoru je to technická chyba na jejich straně - schválně si vjeďte na ten odkaz, co jsem sem vložil nebo na tenhle a stránkujte - uvedený počet odkazů se liší od skutečně zobrazeného a navíc se zobrazují odkazy hluboko ve struktuře webu místo subdomén, které měly vždy vyšší rank..
Máte někdo podobné zkušenosti, případně víte, jak to řešit nebo se aspoň dozvědět, zda seznamáci na odstranění tohoto problému dělají?

A ještě maličkost: myslíte, že Seznam plánuje sitemaps v nějaké podobě?
Hds
Profil *
Johny666>

Nejsi sám, mému webu se stalo v podstatě to samé a po internetu koluje spousta podobných případů. Naštěstí asi před 5 dny mě seznam milostivě přeindexoval a vrátil do fulltextu, takže všechno OK. Jenom nevím proč mu to vždycky tak trvá :-/ Celkově bych řekl, že seznam je dost nespolehlivý co fulltextu, pořád se tam něco mění, vypadává, pak zase vrací... což je sice na jednu stranu pochopitelné u vyhledávačů (že se tam prostě "bude pořád něco dít"), ale takovéto drastické změny ze dne na den jsou akorát příčinou šedých vlasů :)
Leo
Profil
"ale na seznam by to chtelo nejake popohanedlo!!I blba registrace v katalogu jim trva 14 dni!!(chapu ze toho maji moc ale)"

Na druhe strane s nima nemate pravdepodobne zadnou smlouvu, nic neplatite, je to jejich dobrovolna akce, tak slusne :-) Leo
Anonymní
Profil *
LEO

Na druhe strane s nima nemate pravdepodobne zadnou smlouvu, nic neplatite, je to jejich dobrovolna akce, tak slusne :-) Leo,

Bohuzel klient ma zakladni zapis za tech asi 1900. Pisou ze jim to bude trvat 14 dni, uz jsou to tri tydny a porad nic. Napsal jsem na helpdesk a ani odpovedi jsem se nedockal?
Radim Smička
Profil *
Anonymní>
Já chtěl taky placený zápis, to už bude tak tři měsíce. Napsal jsem na Seznam ať mi pošlou ceník, nic se nestalo. Po 3 týdnech jsem napsal znovu ať mi přidělí někoho kdo mi to napíše, dostal jsem nějaké jméno, tomu člověku jsem dvakrát napsal mail, ale nic se nestalo ;-). Z toho plyne, že i placený zápis na Seznamu jaksi trvá, na Googlu jsem měl reklamu pomocí karty za 15 minut nebo tak nějak.

Třeba plánují PPC a placené zápisy teď nejsou v kurzu ;-).
radek
Profil *
Zdravím,

postihlo mě přesně to co ostatní, najednou jsem byl vyřazen z databáze seznamu, svoji stránku nenajdu ani na dotaz: site:wwww.stranka.cz stranka. Nevíte za jak dlouho se stránka vratí, teda jestli vůbec, Vaše stránky se už vrátili? Nevíte v čem může být problém? Na stránkách jsem už cca měsíc nedělal žádné větší změny, tj. nemělo by snad nic vadit, zakázané techniky zásadně nepoužívám. Takovej vyhazov ze seznamu je podle mě pro většinu správců stránek obrovský problém, zvlášť v případě, že seznam vytváří 60% návštěvnosti (rozhodně nevěřím navrcholu, že atlas a google roste).

Díky za odpověď
PS:uvítám také reakci Yuhůa :-)
Yuhů
Profil
Radku, bez toho, abys uvedl konkrétní stránku, která vypadla, se nedá moc poradit. Zmizení z výsledků nemusí být dané pouze penalizací. Může mít i jiné příčiny včetně změny algoritmů, chyby vyhledávače a podobně. Zcela nejčastější případ, pokud mohu soudit, je ten, že stránky ve skutečnosti v indexu jsou, jenom je ten, kdo to testuje, neumí najít.
radek
Profil
Zdravím Yuhůa,

stránka která zmizela je: http://www.e-last-minute.cz/ . Zmizelo cela domena *.e-last-minute.cz, coz me zvlast mrzi, nebot ted budeme spoustet nove informacni sluzby. Jinak server na seznamu opravdu není k nalezení (např. na dotaz: "site:www.e-last-minuite.cz last minute").

Díky za pomoc

Radek
Yuhů
Profil
doména http://www.e-last-minute.cz/ byla někdy v minulosti automaticky rozeznána jako duplicitní s doménou invia.cz. Poslal jsem to na reindexaci. Ono by to probublalo samo, ale takhle to možná bude rychlejší.

Pro tyto účely je lepší použít formulář http://fulltext.seznam.cz/url.py/contactScreen
Johny666
Profil
Tohle už je na Seznamu déle jak měsíc a začíná to být opravdu problém - museli jsme propustit už dva lidi a vyškrtnutí z fulltextu začíná být skoro až existenční problém. Nedovedu si představit, že by se to stalo kupř. některému menšímu nebo začínajícícmu e-shopu, které mají jistě vyšší provozní náklady než my - tak dva, tři měsíce a krach.. :(
Nejhorší je, že člověk totálně neví, na čem je, protože Seznam to zkrátka neřeší a prakticky nekomunikuje. Copak nejde nějak zjistit aspoň to, jestli jsme byli vyškrtnuti úmyslně za nějaké domnělé porušení pravidel?
Petra
Profil
<OT>Omlouvám se za OT, ale zrovna u hyperinzerce bych se zas ani moc nedivila, kdyby se to nějaký vyhledávač rozhodl vyhodnotit jako hyperspam. Někdy je lepší si nejdřív zamést před vlastním prahem, než vyčítat vyhledávači, že nedělá to, k čemu primárně nikdy nebyl určen - zajišťování kšeftů firmám.</OT>
Johny666
Profil
Pro Petru:
Uff, docela ostrá odpověď, ale vůbec nevím proč.

Jakého spamu jsme se podle Vás dopustili? Při tvorbě webů žádné zakázané praktiky nepoužívám, dbám na validní kód a snažím se, aby nadpisy a titulky odpovídaly obsahu stránky - koneckonců si projděte zdroják stránek.. Co je na tom podle Vás špatného?
Petra
Profil
Johny666: Taky koukám, že to zní ostřeji, než jsem zamýšlela, pardooon :-)

Nemyslím, že by vás skutečně Seznam penalizoval, ani nemyslím, že používáte zakázané praktiky. Nicméně trochu se to tam hemží zbytečnými slovy, která podle mne rozhodně nejsou pro uživatele - viz titulky odkazů, např. (i když ty zrovna ani ve vyhledávačích nepomůžou). Sekvence typu "autobazar, autobazary, auto, auta ..." podle mě není nic jiného, než výčet klíčových slov. To ale každý "penalizátor" klasifikuje spíš jako oblibu v dlouhých titulkách. Přesto bych se tomu radši vyhýbala.

Jinak váš problém zařadila do kategorie "smůla, to se na Seznamu občas stává".
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0