Autor Zpráva
Snipo
Profil
Čaute, riešim jeden problém s ktorým som sa doteraz nestretol. Klient pre ktorého robím web požaduje, aby web bol dostupný z niekoľko domén. Napr. svadby-tatry.sk, svadby-najlepsie.sk. Obsah na všetkých rovnaký. Ako sa tento problém rieši? Prípadne poradiť nejaké zdroje kde si o tom môžem naštudovať viac.
anonymníí
Profil *
Snipo:
Toto se v praxi neřeší, protože to je špatný přístup.

Správný přístup je klientovi vysvětlit a rozmluvit tento záměr, pokud má více domén, tak je všechny přesměrovat na jednu jedinou, která ponese obsah a kterou se bude prezentovat. Mít více domén se stejným obsahem je nesmysl.
Snipo
Profil
Tiež sa mi to zdalo divné, nenapadlo ma nič prečo by som to takto robil, ale pre istotu som sa spýtal. Tak ja sa mu to pokúsim nejako vyhovoriť.
Martin Kolčaba
Profil
Rozkopírovat stejný obsah na více domén je pitomost.

Možná to ale klient myslel tak, že chce mít web dohledatelný pod oběma doménami, to se pak řeší přesměrováním, jak už bylo řečeno.

Příklad: stránka www.czechcomputer.cz je přesměrovaná na www.czc.cz. Když kliknete na www.czechcomputer.cz, automaticky se dostanete na www.czc.cz
Snipo
Profil
No áno, lenže čo mi to prinesie že stránka bude dostupná z viac domén? (ide o úplne nový projekt) Mňa napadá len nejaký estetický efekt kde na plagáte bude lepšie vyzerať sluzba.sk ako stranka.sk/sluzba
jakre
Profil
Snipo:
Snad jen lepší zapamatovatelnost. Nepoužíval bych to pro přesměrování na podstránky, ale způsobem, jakým píše Martin Kolčaba. Například využít doménu www.fb.com pro přesměrování na www.facebook.com.
Martin Kolčaba
Profil
Snipo:
ano, to je jedna z možností. Je prostě třeba zvážit, pokud to klient požaduje z rozumného důvodu nebo ne, a případně mu to rozumnými argumenty vymluvit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0