Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Zdravím , nevím jestli to dokážu správně vysvětlit tak se dyštak ptejte, info doplním. Mám v google search console asi 12 webů. 1 web bych chtěl ukončit. Bojím se ale že když ho jen tak vypnu a bude nedostupný tak že si google řekne (jelikož mám v search console i další weby) že jsem třeba nespolehlivý a bojím se aby nesnížil třeba hodnocení těm ostatním webům. Tudíž bych se chtěl zeptat jestli není nějaký kód jako když se přesměrovává web (301) co bych na tu doménu dal aby google viděl že je konec webu a nebral to tak že web je nedostupný a nekoukal špatně i na ostatní weby. Není nějaký kód? Co by mu oznámil už web neindexuj finiš? Asi blbá otázka co? Ale nevím jak to jinak napsat.
Martin2
Profil *
Čeluk:
Bojím se ale že když ho jen tak vypnu a bude nedostupný tak že si google řekne že jsem třeba nespolehlivý a bojím se aby nesnížil třeba hodnocení těm ostatním webům.
To se nestane, jsi zbytečně paranoidní.

Pokud chceš urychlit vyřazení webu z indexu, tak vracej stavový kód 410 (Gone).
jakre
Profil
Čeluk:
Úplně bude stačit, když ten web smažeš z Google Search Console (Domů > Spravovat službu > Smazat službu).

Bojím se ale že když ho jen tak vypnu a bude nedostupný tak že si google řekne (jelikož mám v search console i další weby) že jsem třeba nespolehlivý a bojím se aby nesnížil třeba hodnocení těm ostatním webům.
Bát se nemusíš, to si Google opravdu neřekne :-)
Čeluk
Profil
jakre:
Oukej :-) děkuji, pěkný večer
Str4wberry
Profil
Asi bych se neodvážil s jistotou tvrdit, že to Google bude jedno. Teoreticky trvanlivost webů daného člověka může být positivním signálem. Spekuluje se i o tom, že Google bere v úvahu dobu, na kterou je doména předplacena. Takže (ne)spolehlivost v tomto směru by mohla být zohledněna. K úvaze je, jak moc a zde se blížím názorem k předřečníkům, že vliv bude nejspíš velmi malý.

Osobně bych ale přemýšlel, jestli je web opravdu nutné zrušit.
jakre
Profil
Str4wberry:
Ano, ale to bude mít velmi malý vliv, jak tvdíš. Navíc to podle mě neovlivní ostatní stránky pod stejným účtem. Co když bude každá z tazatelovo 12 webů na jiném účtu, a pak jednu z nich odebere?
Str4wberry
Profil
Tak řada lidí právě kvůli tomu propojení, aby jeden web nestáhl ostatní, používá účtu více, hostují je na jiném hostingu, aby je zkrátka Google nemohl spojit apod.

Jestli se s účty v GSC nějak pracuje, nevím. Jelikož jsem ale nikde neviděl důvěryhodné vyjádření, že nikoliv, připouštím variantu, že by se s tím něco dělat mohlo.

Z pohledu vyhledávače by mi dávalo smysl, kdyby nový web, který se přidá do účtu, kde je hodně kvalitních stránek, za to dostal positivní body.
Marek Prokop
Profil
Je běžná praxe, že k jednomu účtu GWT mají přístup desítky lidí, a tito lidé mají přístup k desítkám dalších, vzájemně nijak nesouvisejících účtů. Kdyby se z toho Google snažil něco vykoukat, dostal by nesmysly.
anonymníí
Profil *
Pokud je na ostatních doménách kvalitní obsah, není v zájmu vyhledávače, aby jej penalizoval jen kvůli tomu, že nějaký jiný web skončil.

Str4wberry:
Spekuluje se i o tom, že Google bere v úvahu dobu, na kterou je doména předplacena
Kde se o tom spekuluje? Vrátím se k myšlence a poslání vyhledávače, není v jeho zájmu zanedbávat/penalizovat kvalitní obsah jen kvůli tomu, že domény někdy expiruje. Lidi zajímá současný obsah, nikoliv budoucí, ten nikdo nezná. Že doména někdy expiruje je běžný stav, ale její prodloužení je tak snadné a levné, že s ním nejde kalkulovat.

Že je to nesmyslná myšlenka zkusím podpořit ještě z druhé strany. Předplatím si doménu na 10 let. Je předplacená na dlouho, vše je v pořádku (nebo je 10 let málo?). Zobrazuji se první, protože mám kvalitní obsah. Za 3 roky mi z předplatného zbývá 7 let. Je to pořád ještě dlouho, nebo už mě předežene konkurence, když mám bezkonkurenčně nejlepší obsah? Za dalších 6,5 roku, doména za půl roku expiruje, budu penalizován vyhledávačem kvůli tomu, že jsem ji ještě neprodloužil, když mám půl roku čas? 3 měsíce čas? Měsíc čas? Týden čas? Ne, to by nedávalo smysl. Doména sice za týden expiruje, ale mám kvalitnější obsah a nabízím člověku, který hledá, relevantní odpověď. Musím se mu zobrazit opět první.

*první pozici berme buď s rezervou (zanedbání personalizace a dělání, že první pozice existuje), nebo berme jednoho konkrétního uživatele. Příklad jsem trochu zjednodušil, ale snad je jasné, oč jde.
Str4wberry
Profil
Reakce na Marka Prokopa:
Je běžná praxe, že k jednomu účtu GWT mají přístup desítky lidí, a tito lidé mají přístup k desítkám dalších, vzájemně nijak nesouvisejících účtů. Kdyby se z toho Google snažil něco vykoukat, dostal by nesmysly.
No, je otázka nakolik tato běžná praxe (ne)převládá v celkovém používání.

Reakce na anonymníího:
Budou existovat dva weby se stejně hodnotným obsahem a jeden bude předplacen na 10 let, druhý na rok. Má vyhledávač zájem upřednostnit ten dříve expirující, nebo naopak? U déle přeplacené domény je nižší risiko, že půjde o spam. Spammer, kterého může každou chvíli vyhledávač sestřelit, si asi doménu na 10 let objednávat nebude.
anonymníí
Profil *
Str4wberry:
Dva stejně hodnotné weby nejsou, pro každého uživatele mají různé weby různou hodnotu. To zaprvé. I kdyby, a na to jsem se speciálně ptal, kde se píše, že vyhledávač upřednostní ten déle předplacený? Vzhledem k tomu, jak rychle, snadno a levně se dá doména prodloužit, nemá smysl toto zohledňovat.

Jen tak mimochodem... Porovnáváš 10 let a 1 rok. Bereš tedy rok za krátkou dobu a jako web blížící se k expiraci? Já ne, proč by měl vyhledávač? Pokud mi tento web nabídne kvalitní obsah, zajímá mě, jestli za týden expiruje? Nezajímá, zajímá mě právě ten současný obsah. Když to nezajímá mě (a asi ani tebe, nebo když něco hledáš, projdeš prvních pár odkazů, který web je předplacen nejdéle dopředu, a z tohoto pak čerpáš?), není důvod, aby to zajímalo vyhledávač. Pokud tvrdíš něco jiného, chtělo by to něčím to tvrzení podložit.
Martin2
Profil *
Str4wberry:
Jestli se s účty v GSC nějak pracuje, nevím.
Myslím, že je to naprostý nesmysl. Vyhledávač se snaží nalézt nejlepší shodu hledaného výrazu s daným webem pro svého uživatele. To je jediný smysl jeho existence. Platnost domén, nebo kdo je odpovědný za jejich technický provoz, uživatel nevidí a nemá to pro něj vůbec žádný význam.

Jelikož jsem ale nikde neviděl důvěryhodné vyjádření, že nikoliv, připouštím variantu, že by se s tím něco dělat mohlo.
Klasický argumentační faul. Neexistence jednoho v žádném případě nepotvrzuje druhé.
Petr ZZZ
Profil
anonymníí:
Pořadí v SERPu pracuje řádově se stovkami signálů. Protože většinu jich provozovatelé vyhledávačů tají, nezbývá než o možných signálech a jejich vahách přemýšlet selským rozumem. Můj selský rozum mi říká, že pokud má vyhledávač snadnou možnost zjistit datum expirace domény, mohl by to přinejmenším experimentálně jako signál kvality webu zkoumat a v závislosti na výsledcích nasadit nebo nenasadit do ostrého provozu.

Nevím, jak těžké je pro vyhledávač datum expirace zjišťovat, ani zda s tím nějak pracuje, ale ptát se „kde se píše, že vyhledávač upřednostní to nebo ono z toho či onoho důvodu“ není argumentace, která by zohledňovala značný podíl utajovaných částí řadícího algoritmu.
Str4wberry
Profil
Klasický argumentační faul. Neexistence jednoho v žádném případě nepotvrzuje druhé.
Pokud tvrdíš něco jiného, chtělo by to něčím to tvrzení podložit.

Ne. Dokud není vliv dané věci na vyhledávač oficiálně popřen (a není to lež), existuje zkrátka možnost, že s tím vyhledávač pracuje. Jde potom spekulovat, jestli dává smysl, aby určitá věc hrála roli, ale vyloučit to zkrátka možné není.


Reakce na Martina2:
Platnost domén, nebo kdo je odpovědný za jejich technický provoz, uživatel nevidí a nemá to pro něj vůbec žádný význam.
Nedojdeme stejnou úvahou i k tomu, že na vyhledávač nemají vliv zpětné odkazy? Ty také hledající lidé nevidí.


Reakce na anonymníího:
Jak naznačil Petr ZZZ, vyhledávače se snaží brát v úvahu různé věci. Pokud vím, tak bez zohledňování informací, které návštěvník stránky nevidí (například již zmíněné zpětné odkazy), nedokáží dnešní vyhledávače moc rozumně fungovat.
anonymnii
Profil *
Str4wberry:
Člověk sice nevidí zpětně odkazy, ale ty někdo tvoří - pro někoho je obsah kvalitni. Čím vice odkazu, tím roste i počet těch, kteří jej povazuji za kvalitni. U expirace domény toto neni. Co tam mas dal?

A co říkáš na expirace domén těch "amatérů", ktere jsem uváděl ve snazanem postu?

Btw. a zdroj porad nikde? Skoda :-)

PS. Raději jsem dal amatéry do uvozovek, abych nebyl neslusny.
Martin2
Profil *
Str4wberry:
Nedojdeme stejnou úvahou i k tomu, že na vyhledávač nemají vliv zpětné odkazy? Ty také hledající lidé nevidí.
Jaktože nevidí? Odkaz snad vidím. Třeba tento. Odkazy vytváří reálný provoz uživatelů.


* Zdá se, že odkaz na example.com je v této diskusi brán jako omyl diskutujícího.
Taurus
Profil
Str4wberry:
Ne. Dokud není vliv dané věci na vyhledávač oficiálně popřen (a není to lež), existuje zkrátka možnost, že s tím vyhledávač pracuje.

Takto argumentují věřící, když se jim předloží, že pro Boha není důkaz. Co když je Slunce kostka, kterou je možné vidět teprve pár kilometrů před ní a do tvaru koule ji zkresluje nějaká Červíriová díra okolo?

Tvrzení se naštěstí musí dokazovat...
Str4wberry
Profil
Reakce na anonymniiho:
Podstata sdělení byla, že existují faktory, které návštěvník na stránce nevidí, ale vyhledávač je může brát a bere v úvahu, protože si musí nějak pomoci, vzhledem k tomu, že není schopen chápat stránku stejně jako návštěvník.

Co bylo ve smazaném postu, nevím.


Reakce na Martina2:
Jaktože nevidí? Odkaz snad vidím. Třeba tento. Odkazy vytváří reálný provoz uživatelů.
Návštěvník přicházející z vyhledávače nikde nevidí, že na daný web vede hromada odkazů a je (třeba) díky tomu první. S tím, že odkazy obecně jsou na rozdíl od profilů v GSC vidět, máš ale pravdu.



Reakce na Taura:
Tvrzení se naštěstí musí dokazovat...
Přesně tak. Pokud mám vyloučit, že daná věc na vyhledávače nemá vliv, musím to být schopen doložit. Prakticky jediný způsob doložení je to oficiální vyjádření.

Aby nedošlo k mýlce, já tu netvrdím, že účty v GSC a zrušený web mají 100 % vliv na ostatní stránky při hledání na Google. Jen že není možné tyto faktory šmahem bez dokázání odsoudit.
anonymníí
Profil *
Str4wberry:
Co bylo ve smazaném postu, nevím.
On je problém se k ledu podívat, že? Nu dobrá, ocituji, co jsem psal a Petr ZZZ aktivně smazal.

... Namátkově Seznam.cz expiruje letos v říjnu, to je 8 měsíců. Str4wberry psal cosi o roku. Začíná tedy dneškem po dvaceti letech být Seznam nevěrohodný? A svezou se s ním všechny jeho služby, třeba firmy.cz, zbozi.cz, s expirací rovněž v říjnu? H1.cz expiruje v říjnu, to jsou amatéři! A Yuhů je dalším do party, expirace v dubnu, to je za dveřmi :-)

Opět, jak kafemlejnek (snad to za toto slovo nesmažeš), „exitují faktory, které ... vyhledávač může brát a bere v úvahu“. Tohle všichni přeci víme. Ptám se potřetí, nebo počtvrté, jaký je zdroj toho, že by tím faktorem měl, anebo mohl, být právě datum, kdy doména expiruje? Pokud není, jako teoretický faktor může být i to, že vstávám pravidelně levou nohou, což může značit, že na mých webech budu pod tíhou nevyspání psát nedůležité bláboly.

Přesně tak. Pokud mám vyloučit, ...
Myslím, že Taurus to myslel jinak, než jsi to pochopil ty. Nebo jsem to jinak pochopil já.

netvrdím, že účty v GSC a zrušený web mají 100 % vliv na ostatní stránky
Ne? Mě to vyznívá, že tomu dost věříš, akorát couváš.

V #5 jsi psal, doslova, „Spekuluje se i o tom, že Google bere v úvahu i dobu ...“. Tak jsem se ptal, už několikrát, kdo a kde o tomto spekuluje. Zatím to vypadá, že o tom spekuluješ jen ty, a Petr ZZZ zdatně přikyvuje. Asi se nedobereme toho, že najdeme zdroj, který by to potvrdil, a i kdyby, do budoucna se může leccos změnit. Mě zajímá zdroj těch spekulací, kdo a kde o tom spekuluje, jestli to je někdo, kdo je v oboru uznáván, nebo to povídala jednou jedna paní. Toť vše. A doufám, že tentokrát, po X-té, ten zdroj konečně poskytneš :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0