Autor Zpráva
Roman!
Profil *
Zdravim,

mam web na kterem jsem zrejme dostal penalizaci od Seznamu i Googlu za nepekne odkazy.

Zbavovat se penalizace mi prijde jako velmi nejista prace, mnohem radeji bych web znovu zalozil na nove domene a linkbuilding delal od zacatku lepe.

Bude pro vyhledavac nejaky problem, kdyz najde na 99% stejny web na nove domene za predpokladu ze puvodni domena bude mit zakaz pres robots.txt a bude jeste odesilat hlavicku 410 nebo 404?

Dalsi otazkou je jak presmerovat zbytkovou navstevnost na novy web a zaroven ho nijak neposkodit, dvojite presmerovani pres 301 nebo radsi dat na web nofollow odkaz?

Jeste zpet k penalizaci pravdepodobne je zpusobena asi 50 sitewide odkazy z 10 webu, tyto odkazy bude potreba zachovat (privadeji navstevnost), lze se spolehnout na nofollow nebo jeste radeji dvojite presmerovani?

Diky!
snazimse
Profil
Roman!:

Jeste zpet k penalizaci pravdepodobne je zpusobena asi 50 sitewide odkazy z 10 webu, tyto odkazy bude potreba zachovat (privadeji navstevnost)

Vyhnout se jim, je jedno, že přinášejí návštěvnost, když způsobují penalizaci.

lze se spolehnout na nofollow nebo jeste radeji dvojite presmerovani?
Lépe na ně úplně zapomenout, u čistého webu stačí nofollow.

To je můj názor.
Marek Prokop
Profil
Z čeho usuzujete, že je web penalizován? Google penalizuje za zpětné odkazy velmi zřídka, Seznam AFAIK nikdy, takže to nejspíš penalizace nebude. Ať tak, nebo tak, pokračoval bych s původním webem. Zakládat nový jen kvůli vyhledavačům mi nedává smysl.
Roman!
Profil
snazimse:
Vyhnout se jim, je jedno, že přinášejí návštěvnost, když způsobují penalizaci.

Zahazovat odkazy, které návštěvníci reálně používají mi nepřijde jako dobré řešení, není problém je označit nofollow nebo dvakrát přesměrovat, spíš mi šlo o to zda se na to dá spolehnout, přeci jenom vznikne takhle najednou velké množství velmi podobných odkazů.

Marek Prokop:
Z čeho usuzujete, že je web penalizován? Google penalizuje za zpětné odkazy velmi zřídka, Seznam AFAIK nikdy, takže to nejspíš penalizace nebude. Ať tak, nebo tak, pokračoval bych s původním webem. Zakládat nový jen kvůli vyhledavačům mi nedává smysl.

Tak jsem si znovu prošel konkrétní případ a s penalizací od Google jsem se zřejmě unáhlil.

Nicméně za nějakou formu penalizace považuji když:

+ Dojde k výraznému a náhlému propadu návštěvnosti z vyhledávání.

+ Web nedohledám přes jeho název, nebo doménové jméno bez koncovky, případně ho najdu až na straně X a před ním se zobrazují desítky nerelevantních výsledků.

+ Vykopíruji si nějaký unikátní text z webu a ten opět nedohledám, nebo zase až na stránce X.


Že se jedná o penalizaci za odkazy usuzuji hlavně proto, že si nejsem vědom, žádných jiných prohřešků a zároveň odkazový profil nevypadá moc dobře.


Co se týče založení nového webu:

Na aktuální web chodí z vyhledávačů průměrně 8 návštěv denně na 95% z Googlu.
Ostatní návštěvnost je přes odkazy z jiných webů 100 návštěv denně, které není většinou problém změnit.
Přímo přichází 8 návštěv denně.

Z tohoto pohledu mi nevychází založení nového webu jako velký problém, zatím by nešlo o vekou ztrátu.

Díky za vaše reakce.
snazimse
Profil
Roman!:
Nicméně za nějakou formu penalizace považuji když:
>
+ Dojde k výraznému a náhlému propadu návštěvnosti z vyhledávání.
>
+ Web nedohledám přes jeho název, nebo doménové jméno bez koncovky, případně ho najdu až na straně X a před ním se zobrazují desítky nerelevantních výsledků.
>
+ Vykopíruji si nějaký unikátní text z webu a ten opět nedohledám, nebo zase až na stránce X.
>
>
Že se jedná o penalizaci za odkazy usuzuji hlavně proto, že si nejsem vědom, žádných jiných prohřešků a zároveň odkazový profil nevypadá moc dobře.

To vůbec být penalizace nemusí, to je jen znevýhodnění ! To se stává běžně v konkurenčním prostředí. Já jsem měl penalizaci na jednom webu v minulosti(který jsem zahodil) a tam to probíhalo tak, že google na kterém byla, ho vůbec nepřijal ani do indexu(žádnou stránku), ani po půl roce snažení, obsahu, historie, sitemap, vše bylo v pořádku atd. Na seznamu byl za dva dny :)
Marek Prokop
Profil
Roman!:
Je pravda, že když nejde web najít ani na jeho název, na penalizaci to vypadá. Na druhou stranu si nějak neumím představit, že by Google hodnotil negativně odkazy, ze kterých chodí stabilně 100 návštěv denně. Kvalita odkazů pro vyhledavač většinou silně koreluje s návštěvností, kterou přivádějí.

Obávám se, že bez konkrétních informací co to je za web apod., se dál nepohneme.
Roman!
Profil
snazimse:
To vůbec být penalizace nemusí, to je jen znevýhodnění ! To se stává běžně v konkurenčním prostředí.


Můžete prosím to znevýhodnění rozvést více? Dopad je jako u penalizace téměř nulová návštěvnost z vyhledávání...


Marek Prokop [#6]:

Omlouvám se, ale s penalizací od Google jsem se unáhlil, jak už jsem uvedl v druhém příspěvku, problém se týká Seznamu.

Co se týče těch odkazů tak z poloviny chodí návštěvnost a ta druhá půlka je zbytečná. Na všechny tyto odkazy jsem přidal nofollow a dvojí přesměrování a ty přes které nechodí návštěvníci smazal úplně.

Dále asi během měsíce jsem na web získal asi 30 nových "přirozenějších odkazů".

Konkrétní web zde uvádět nechci, každopádně díky za vaše příspěvky.
snazimse
Profil
Roman!:

To je jednoduché, někdo je před Vámi. Viz Marek Prokop, bez url se nedá obejít, při přesnější analýze problému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0