Autor Zpráva
Václav Vašek
Profil
Ahoj, nedávno jsem odkoupil projekt smszdarma.cz za nemalé peníze a tehdy byl na seznamu na pátém místě, pak krátce na 3. a nakonec na 4.
Na Googlu byl na cca 37. místě.

Změnil jsem grafiku, upravil nadpis stránky a změnil H1

Původní majitel to měl následovně:

Název stránky: SMSZdarma.cz - SMS Zdarma do všech sítí -> změnil jsem to na SMS Zdarma - SMSzdarma.cz
Nadpis H1: SMS Zdarma do všech sítí -> změnil jsem to na: H1 SMS Zdarma /H1 H3 do všech sítí /H3

Pak jsem přes ranky.cz nakoupil nějaké odkazy - jenže to vylítlo z ani ne 10-ti webů na 2-3 tisíce odkazů každý den.

Velmi krátce po tom, co jsem provedl výše uvedené, se stránky na seznamu propadly ze 4. místa na 10. dnes už na 11. místo, takže už nejsou na na 1. stránce.

U googlu to nejdříve šlo dobře, z 37. pozice to šlo na 27., pak na 17., 16. a snad i 15., ale nyní se to už také propadlo na 17. a pak na 18. - což není až taková hrůza, ale určitě to nemá zlepšující tendenci.

Jde mi o to, že stránky byly optimalizované spíše na výraz "sms zdarma do všech sítí", ale hledanost je výrazně vyšší na výraz jen "sms zdarma".

Když už jsem se propadl na seznamu, což bylo dost citelné, tak jsem se rozhodl optimalizovat přímo na slova SMS zdarma.
Na 4. pozici na seznamu byla návštěvnost kolem 600-700 lidí denně, když to bylo asi jeden den na 3. místě, tak byla návštěvnost kolem 900.
Když jsem se propadl na 10 místo, tak tam zůstala návštěvnost stále kolem 400 lidí za den, což mne mile překvapilo, ale klesá to stále.

Nadpis stránky jsem tedy změnil jen SMS zdarma a to samé H1 jsem dal na "SMS ZDARMA".

Zajímalo by mne, jestli se dá někde zjistit, jestli nějaké ty odkazy které jsem si zaplatil, můžou být zdrojem penalizace na Seznamu?
Nebo jen to množství nových odkazů?
Nebo byl ten pokles dán hlavně změnou názvu stránky či nadpisem.
Mohla mít na pokles vliv i změna grafiky?

Budu rád, za vaše rady či připomínky na vylepšení, které by pomohly zlepšit umístění ve vyhledávačích.
Třeba to bude chtít jenom čas, ale nerad bych to nechával náhodě a tak píšu sem.

Případně jestli máte někdo z profíků zkušenosti jak toto nejlépe uchopit,
tak jsem ochotný zaplatit i profesionální služby.

Děkuju,

Vašek
Str4wberry
Profil
Lze jen spekulovat. Důvodů může být mnoho.

1) Je možné, že prodejce měl stránku podpořenou ze svých dalších webů a odkazy po prodeji odstranil.

2) Web šel dolů už delší dobu – konkurenční stránky posílily více než ta vaše, takže se web propadá, aniž byste udělal něco špatného.

3) Těch 2–3 tisíce nových odkazů denně může být také důvod. To je pro běžný web dost nesmyslný počet, že to může pro vyhledávač zavánět podvodem. Když už odkazy kupovat, tak raději málo a kvalitní, protože to těžko vyhledávač pozná.

4) I úprava titulku by mohla být důvodem. Podoba „SMS Zdarma - SMSzdarma.cz“ mi přijde pro člověka dost nesmyslná a zavání nějakým spamem. Je možné, že na to lidé klikali méně než na nižší výsledky, čímž se váš web posunul dolů. Jinak ta současná UKŘIČENOST není o moc lepší. Je třeba si uvědomit, že titulky nejsou jen pro vyhledávač, ale slouží i k tomu, aby na výsledek potom co nejvíce lidí kliklo. I když v tomto případě ji Seznam stejně asi převede na malá písmena.
Václav Vašek
Profil
Děkuji, tohle je mi asi jasný.

Ještě mi jde o to, jestli jsou nějaké stránky, kde se dá případně poznat, co je s webem špatně, nebo to ví pouze google, seznam sám a nelze to nijak zjistit.

Jaký vám přijde uživatelsky přívětivější titulek stránky?

SMS ZDARMA

SMS Zdarma

SMS zdarma

sms zdarma

Děkuji,

Vašek
úsměv
Profil
SMS Zdarma
Martin2
Profil *
Václav Vašek:
Jaký vám přijde uživatelsky přívětivější titulek stránky?
Gramaticky správně je jen 3. varianta. Ale myslím, že je to úplně jedno. SMS brány narvané reklamou už, v době Facebooku, levných tarifů a smartphonů obecně, hodně vyšly z módy. Pád návštěvnosti je neodvratný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0