Autor Zpráva
swisst
Profil
V polovině května (mezi 8.5. a 15.5.2016) se mi skokově snížil počet indexovaných stránek. Podle Search console na Google webmaster tools z 559 na 314. V té době jsem nasazoval WP Super Cache (což by vliv mít nemělo), jinak jsem žádné změny neprováděl. Nic dalšího jsem nepozoroval. Podle Google Analytics se počet návštěv z Google nijak nezměnil.

Nevíte, zda Google neprováděl nějaké změny? Případně kde bych měl pátrat, co se přihodilo? Nejvíc by mne zajímalo, které stránky byly vyřazeny. Sitemap nepoužívám.
Davex
Profil
swisst:
Od 15.5.2016 také pozoruji pokles údaje o zaindexovaných stránkách o 25-90 % u většiny webů, které sleduji. Nevím, čím to je, ale vysvětluji si to jako dočasně chybný údaj, který neodpovídá realitě, protože v hledání přes site:example.com se najde stránek mnohem víc.
swisst
Profil
Davex:
Dobrý nápad. Zkusil jsem to, a Google na site:example.com mi hlásí, že našel 550 stránek (tedy původní číslo). Nicméně v těch výsledcích vyhledávání zalistuju, tak skončí u stránky 340 s tím, že ostatní jsou podobné a nabídne vyhledat znovu, včetně těch podobných stránek. A když to zkusím, tak najde jen o jednu stránku víc - tedy 341.

Hm, je to divné. V každém případě díky za info že nejsem jediný kdo má podobný problém.
Kajman
Profil
Pro sitemapy je v google webmaster tools i graf indexace po jednotlivých dnech. Např. tato diskuze ztratila od 12. do 14. května 21.000 indexovaných stránek. Pak to začalo zase růst a už je skoro na původní hodnotě - chybí už jen pár set.
swisst
Profil
Tak dnes jsem se mrknul znovu, a údaj k 22.5. se téměř vrátil na původní hodnotu (510). Přitom včera tentýž údaj (tedy k 22.5.) byl 314. Asi jde opravdu o chybu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0