Autor Zpráva
Mawerick
Profil
Zdravím, máme stránky www.verpackungsmaschinen-astro.de, v současné době ale nefunkční. Nejvíc našich potenciálních zákazníků je v okolí Düsseldorfu. Firma, která nám dělala kdysi optimalizaci, nám poradila, abychom stránky umístili na webhosting/servery umístěné v Düsseldorfu. Tím prý dosáhneme toho, že u návštěvníků z okolí Düsseldorfu se dostaneme na lepší pozice ve výsledcích vyhledávání.
Chci se zeptat, jestli to tak stále funguje?
Martin2
Profil *
Je to dost velký nesmysl, který si pravděpodobně někdo vycucal z prstu.

Google může (ale na desktopu to pravděpodobně nedělá) zohledňovat odezvu serveru, která bude horší u hostingů z velké vzdálenosti, typicky v zámoří. Příslušnost webu k nějaké lokalitě ale bude vždy určovat podle obsahu.
Kajman
Profil
Já bych to tam naopak bez obav dal (i když nemám důkaz, že google zohledňuje vzdálenost pozic ip serveru a klienta). Cílovým uživatelům to bude fungovat rychleji, než kdyby byl hosting přes půl zeměkoule daleko a z pohledu SEO to uškodit nemůže.

Z pohledu SEO naopak může velice uškodit, pokud jsou stránky nefunkční.
Mawerick
Profil
Martin2
Bude to nesmysl.
1. Zadal jsem do google maps "webhoster düsseldorf" nebo "webhosting düsseldorf", vyhodilo mi to pár firem v Düsseldorfu a podle tohoto nástroje (www.ipligence.com/geolocation) mají IP adresy mimo Düsseldorf (po celém Německu).
2. Zadal jsem do google.de (přes anonimizér) "webhoster düsseldorf" nebo "webhosting düsseldorf", vyhodilo mi to pár firem z Düsseldorfu, ale i od jinud z Německa a opět podle tohoto nástroje (www.ipligence.com/geolocation) mají IP adresy mimo Düsseldorf (po celém Německu).

Kajman:
Každopádně to umístíme v okolí Düsseldorf, jednak kvůli rychlosti a kvůli německé IP adrese.
Martin2
Profil *
Z hlediska rychlosti nebude žádný rozdíl, jestli bude server fyzicky v Düsseldorfu, Praze nebo Norimberku. Vybírat hosting podle města je hloupost, je mnohem víc důležitějších faktorů, které by měl zákazník při výběru zohlednit.
_es
Profil
Mawerick:
Bude možno o pár milisekúnd menšie oneskorenie servera. Či sa to kvôli tomu oplatí... Možno ak by tých zákazníkov boli desaťtisíce - čo asi nie je tento prípad. Je produkt firmy nejako územne viazaný na okolie Düsseldorfu?
Mawerick
Profil
O té rychlosti mi to je jasné, že rozdíl bude minimální čí žádný, ale pokud již chceme nemeckou IP, tak to dáme rovnou někam do Düsseldorfu nebo okolí.
Samozřejmě, že vybíráme podle jiných faktorů...hlavně ceny :-), administrace, ...
Rád si nechám poradit, jaké faktory máme při výběru zohlednit? Existutují některé, které mohou ovlivnit SEO?


_es:
Ne, neřekl bych, že je produkt přímo vázaný na Düsseldorf, ale je tam nejvíce potenciálních zákazníků.
Martin2
Profil *
Mawerick:
Rád si nechám poradit, jaké faktory máme při výběru zohlednit?
Spíš technické. Garantovaná dostupnost a výkon, aktuálnost softwaru, možnosti zabezpečení, podpora/cena HTTPS.

Existutují některé, které mohou ovlivnit SEO?
Přímo ne. Velmi špatnou dostupnost nebo odezvu by Google zohlednit mohl. Soustřeďte se na obsah webu, zbylé faktory jsou buď nepodstatné nebo velmi málo podstatné.
smitka
Profil
Zvolil bych spíše server v nějakém velkém telehouse ve Frankfurtu, což je největší německý uzel. Může se totiž dost dobře stát, že návštěvník z Düsseldorfu bude přes svého poskytovatele komunikovat nejprve přes Frankfurt a pak zase zpět i když bude fyzicky jen kousek od serveru.
michalstanko
Profil
Neviem, či je pre google.de rozdiel mať to v ČR alebo v Nemecku, ale ak cielim na nemecký trh, tak by som to ja osobne do Nemecka umiestnil. Neviem ako Düsseldorf, ale napr. vo Frankfurte má dátové centrá veľa cloud/vps providerov, napr. DigitalOcean, Linode, Amazon Web Services, a určite množstvo ďalších, aj pôvodom nemeckých. Medzi Frankfurtom a Düsseldorfom už podľa mňa naozaj google.de rozdiely robiť nebude, ale je to len môj ničím nepodložený názor. ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0