Autor Zpráva
Lena95
Profil *
Dobrý den, ahoj,

jak nejlépe nebo alespoň co nejméně špatně vyřešit situaci, kdy jeden subjekt provozuje svůj byznys ve dvou městech, pro každou pobočku má samostatnou doménu, ale nabídka a služby obou poboček se v zásadě vůbec neliší? K existenci druhé pobočky se subjekt hlásí, nicméně patriotismus náležení do daného města je pro jeho klienty důležitý.

Anonymizovaný příklad: domény hamburgery-praha.cz a hamburgery-brno.cz, stejný jídelní lístek, stejné popisy produktů i nabídka rozvozů atp - co s tím?

Napadla mě tato špatná řešení:
1) mít na obou doménách duplicitní obsah (Google se bude zlobit)
2) jednu doménu obětovat a "duplicitní" stránky nenechat indexovat (noindex, follow) - jedna pobočka se bude zlobit
3) přepsat pro jednu doménu všechny texty tak, aby byly při stejném sdělení odlišné (konzistence náležení poboček k subjentu se potlačí)
4) přesunout obsah na společnou (ošklivou) doménu hamburgery-TNHaH-s-r-o.cz; hamburgery-praha.cz a hamburgery-brno.cz budou jen aliasy pro hamburgery-TNHaH-s-r-o.cz/pobocky/praha a hamburgery-TNHaH-s-r-o.cz/pobocky/brno (hezké lokální domény přijdou vniveč)

Díky za Vaše názory.
Martin2
Profil *
Z hlediska SEO je skoro jedno, jestli je stránka na hamburgery-praha.cz nebo hamburgery.cz/praha/. Na adrese tolik nezáleží. Rozbíjet web na více domén je většinou špatný nápad – je to matoucí pro uživatele, zkreslující pro statistiky a složitější na správu.

Osobně bych zvolil společnou (a spíše kratší, stručnější) adresu a zbylé přesměroval a úplně přestal propagovat.
Lena95
Profil *
Martin2: díky, v teoretické rovině určitě pravda, problém je v tom, že krátká společná doména už není volná, jedna z regionálních domén už je zavedená (s nějakou přímou návštěvností z off-line světa) a něco jako hamburgery-praha.cz/pobocka-brno (nebo obráceně :-) není pro lokální návštěvníky moc přátelské (a pro lokální off-line reklamu nepříliš použitelné).
Marek Prokop
Profil
Ten obsah přeci nebude duplicitní, když se jedná o lokální službu ve dvou různých městech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0