Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím, jakým způsobem řešit velký nárůst 404 při redesignu webu. Mám klasický katalog produktů a potřebuji udělat redesign, nahodit produkty jiného dodavatele a staré produkty odstranit.

Mám ale obavy, že jakmile produkty odstraním (více jak 500 produktů) tak to bude mít dost negativní vliv na SEO.

Děkuji
Martin2
Profil *
Pokud už staré informace (produkty) nejsou relevantní, tak je odstraň. Pokud ne, tak je ponechej nebo návštěvníky přesměruj na obsah, který se jich týká. Nevím v čem vidíš problém. Účel tvého webu je prodávat, ne honit vodu pomocí pochybných SEO-bullsh­it indexů.
User
Profil *
Další možnost je produkty nechat a u nich mít něco ve smyslu, že už nejsou v nabídce
Fisir
Profil
Reaguji na Usera:
Přičemž je stále na místě posílat odpovídající stavový kód (v tomto případě nejlépe 410). Návštěvníci asi nebudou potěšeni, když je vyhledávač odkáže na stránku produktu, kde se dozví, že už vlastně mají smůlu.
Davex
Profil
User:
Další možnost je produkty nechat a u nich mít něco ve smyslu, že už nejsou v nabídce
Což není moc uživatelsky přívětivé. Představ si člověka, který chce něco koupit a musí se prohrabovat stovkami stránek, kde mu píšou, že výrobek není v nabídce.
User
Profil *
Davex:
Což není moc uživatelsky přívětivé. Představ si člověka, který chce něco koupit a musí se prohrabovat stovkami stránek, kde mu píšou, že výrobek není v nabídce.
Myslím, že například alza to takhle má.
Samozřejmě se snažit zajistit aby na dané produkty neodkazovali vyhledávače, ale staré odkazi nechat funkční.
Davex
Profil
User:
Myslím, že například alza to takhle má.
A to přesně nesnáším. Když chci něco koupit, tak chci vědět, kde to mají a ne kde to nemají.
User
Profil *
Davex:
A to přesně nesnáším. Když chci něco koupit, tak chci vědět, kde to mají a ne kde to nemají.
Nedávno jsem potřeboval zjistit rozlišení a nějaké paramtery u jednoho starého tabletu, který už se neprodává a právě na alze jsem to našel, takže to může být i užitečný.
Navíc podle seo by měly být odkazy trvalé.
Martin2
Profil *
User:
Myslím, že například alza to takhle má.
Má, ale nabídne ti i podobné (současné) produkty, takže to není takový problém. Mimo to, na kartu ukončeného produktu už se nedoklikáš odnikud z veřejné části webu, takže její důležitost bude ve vyhledávačích postupně klesat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0