Autor Zpráva
gord0n
Profil
Vím, že tohle téma je do nekonečna diskutované, nicméně i přesto, že se obecně ví, že má vliv (z hlediska důvěry), tak nikde není blíže uvedené, jak moc velký oproti ostatním faktorům.

A přijde mi, že vliv má extrémní, rozhodně v prvních měsících.

Matt Cutts se zmiňoval v jednom z videí, že není moc rozdíl mezi 6 měsíců a 1 rok starou doménou.
Také někde uvedl, že googlu prostě trvá 2-3 měsíce, než si webu "všimne".

Ale pokud jsem si url manuálně přidal a sitemaps nám plně funguje a již po měsíci (ano stáří naší domény :-( ) máme všechny stránky indexované + dle SEO analýzy konkurenty jednoznačně převyšujeme ve většině faktorech, mohl bych očekávat nějaký "spravedlivý" posun v pozicích do 2-3 měsíců od data prvního crawlu nebo až za 6 měsíců či za 1 rok ?

Má někdo podobnou zkušenost, že po oněch 2-3 měsících (založení domény / prvního google crawlu) se začalo něco výrazněji dít s pozicí v googlu ?
Taurus
Profil
gord0n:
+ dle SEO analýzy

Trochu doufám, že tím není myšlen nějaký automatický nástroj typu seomat apod.

Odpoví líp jiní, jen mi přijde, že není potřeba nad tím uvažovat. Stáří člověk neovlivní. Zaměřil bych se na kvalitní a relevantní web a texty. A samozřejmě služby.
Martin2
Profil *
gord0n:
Je váš server orientovaný západním směrem (ke Kalifornii)? Nebo na východ, ona je Země vlastně kulatá. Možná i středem planety to platí, v tomto ještě SEO analyzátoři nejsou úplně zajedno.

To už je tvůj třetí topic, kde jsou propírány mýty cargocultu jménem SEO, kdy nějaký šprýmař za účelem vlastního zisku vymyslí desatero přikázání a další tisíce hlupáků pak tráví hodiny a dny, aby přikázání splnili.

Jak radí Taurus, věnuj se kvalitě obsahu a ergonomii použití. Všechno ostatní je nepodstatné.
Marek Prokop
Profil
Samotné stáří žádný přímý prokazatelný vliv na pozice nemá. Starší weby na tom bývají lépe díky nepřímým vlivům -- lidé je používají, hledají, mluví o nich, odkazují na ně atd. Za delší dobu se pak těchto přirozených signálů nastřádá víc než za kratší dobu, což je asi vcelku logické.
Kateřina
Profil
Starší domény, které se už osvědčily, mívají větší autoritu, což je určitě důležité pro jejich umístění (pokud by vás téma autority zajímalo, víc info najdete třeba tady: www.becontentking.cz/akademie/autorita). To ale neznamená, že musíte čekat měsíce nebo roky, abyste se dostal na dobrou pozici. Jak už tu psali jiní, nejdůležitější je mít kvalitní a relevantní obsah. Určitě také pomůžou kvalitní zpětné odkazy ze stránek, které souvisí s tématem vašeho webu.
Fisir
Profil
Reaguji na Kateřinu:
Děkujeme za odkaz.
Moderátor Chamurappi: Odstraňuji přivolávač moderátorů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Není k věci? Je v odkázaném článku něco špatně? Nebo je nadbytečný? (Nečetl jsem to.)
Kateřina zjevně netají, že pracuje pro firmu, na jejíž web odkazuje, i když to tedy mohla ve svém příspěvku jasněji přiznat.
Kateřina
Profil
Chamurappi:
Článek, na který odkazuji, pojednává mimo jiné právě o vlivu stáří domény v kontextu dalších faktorů ovlivňujících umístění webu. Myslím si tedy, že je k věci a že by pro tazatele mohl být užitečný.
Předpokládám, že není nijak v rozporu s pravidly fóra odkazovat na zdroj, na jehož tvorbě se podílím (samozřejmě pokud je relevantní).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0