Autor Zpráva
user
Profil *
Ahoj, řešením problém s generováním sitemap. Momentálně mám na webu několik tisíc stránek a generování mám přímo při přístupu, ale napadlo mě jestli by nebylo lepší generovat cronem třeba 1 denně? Má to na něco vliv, že zobrazení sitemapy bude rychlejší?
Díky
juriad
Profil
A dokázal bys to změřit? Jak dlouho trvá generování krát počet přístupů za den. Kolik času předgenerováním ušetříš.
Pak musíš zvářit jestli ti vadí neaktuální sitemapa, která neobsahuje dnešní nové stránky.
Ještě je možnost sitemapu cachovat a generovat ji při přístupu, když zjistíš že není aktuální.
A nakonec, můžeš sitemapu rozdělit do několika částí: aktuální den, předchozí dny v měsíci, předchozí měsíce v roce, předchozí roky; jen ta první bude generovaná, zbytek bude řešen cronem.
swisst
Profil
Někdy (často) může být optimální generovat sitemap při změně webu.
Záleží na tom, jak často se web mění, jak je důležité mít sitemap aktuální a jak dlouho trvá generování.
Martin2
Profil *
Vadí něčemu, když bude generování sitemapy trvat dlouho, respektive nenarazí proces generování na limity dané serverem/interpretem? Pokud ne, tak bych to nechal plavat. Robotovi, který sitemapu jednou za pár dní bude číst, pravděpodobně nebude zatěžko pár sekund počkat na výsledek.
user
Profil *
Nakonec tedy nechám generování přímo při přístupu na script

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0