Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Ahoj
mal som na webe eshop ktorý teraz už nieje a je na tom webe iný obsah. Google ale stále mal v sebe odkazy na produkty a neexistujúce odkazy. V google search console (alebo po starom webmaster tools či ako sa to nazyvalo) som odkazy odstránil tak, že som ich dočasne skryl (aspoň to tam bolo napísané). Teraz ale nerozumiem čo sa bude diať ďalej?

A) Odkazy budú skryté až dokým ich neodkryjem, aj keď náhodou google znova zaindexuje môj web, stále bude skrytý kvôli tomu že zostane skrytý v Search Console
B) Všetky skryté odkazy zostanú navždy skryté, a google si po nejakom čase sám nájde nové odkazy a sám si ich zaindexuje a automaticky zobrazí a tie staré (skryté) odstráni navždy

Ktorá z možností je správna?
Martin Kolčaba
Profil
No, pokud jsi obsah na těch URL rušil a dané URL už nechceš dále používat, měly by především vracet HTTP 404 nebo 410, to je základ. Pak je Google odstraní z indexu sám, byť to nebude hned.

Takže nejdřív bych nasadil , pokud ještě nemáš, 404 / 410, a teprve pak řešil skrývání skrz Search Console. Pak by byla správně možnost B. Pokud URL jen skryješ v Search Console, Google je neodstraní, jen nezobrazí.
IdemeNaHavaj
Profil
Martin Kolčaba:
Ahoj, dakujem za odpoved!
URL uz neexistuju cize automaticky vracaju 404. Takže, stačilo počkať a nemusel som ich skryť. Ale aj to, že som ich skryl nebola chyba. Takto to chápem správne?
Martin Kolčaba
Profil
IdemeNaHavaj:
přesně tak. Pokud jsi udělal tohle, nechal bych to jak to je, Google by si s tím měl poradit. I kdybys je neskryl skrz Search Console, Google je postupem času vyháže z indexu.

Že zrušené a neexistující stránky mají vracet 404 / 410 jsem zmínil proto, že to není vždy samozřejmost. Někdo třeba použije "soft 404" (typicky URL nadále vrací 200OK, jen je z ní smazaný obsah), a vyhledávač s tím pak má problémy. Viz Chyby ,,soft 404" v nápovědě Google

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0