Autor Zpráva
Cup
Profil
Ahoj,
mám web kde je katalog slov z jedné hry, jenže doposud jsem to řešil tak, že jsem kategorie slov přidával podle locale, teď jsem přišel na to že je to otrava. Že například ve španělštině mám stejnou stránku cca 10 podle zemí kde se to zrovna hraje.

jmenomesto.net/c viz zde a španělština ... například kategorie "jméno - Nombre" je v každém jazyce.

Chtěl bych to upravit, a nějak sjendotit ...

můžu udělat to, že nechám url s nejhranějším locale a z jiných locale stejné kategorie redirectnu na tu nejhranější pomocí kódu 301.

Jenže pak to locale v url na kterou budu redirectovat je k ničemu, takže by bylo fajn upravit i tu finální url a dát tam místo napřiklad "es_ES" jen "es" asi zase pomocí 301.

Otázka zní... nevíte co mi provede google, když to udělám na všech doménách naráz? Je lepší to dělat postupně? Je to jedno? Je to celé blbej nápad ... ?

Google mi tam posílá docela dost lidí denně, tak bych o ně nerad přišel.

Díky za jakékoli poznatky, jesli už někdo něco podobného dělal. Nebo má tušení co by mohlo nastat.
Martin Kolčaba
Profil
asi by bylo lepší, pokud je to možné, to zařizovat postupně od těch méně důležitých verzí, a sledovat, jak se k tomu Google postaví, a jak se to projeví na návštěvnosti. Ne že by si s přesměrováním 50 000 URL neporadil, ale umožní vám to tak lépe otestovat daný postup a odhalit případné chyby dřív, než by mohly způsobit problémy.

Takto velká přesměrování jsou vždy rizikem, ale pokud jej provedete správně a hlavně 1:1, nemělo by se nic závažného stát. S mírným propadem návštěvnosti je ale lepší počítat vždy.
Cup
Profil
Díky, a ještě se zeptám na jednu věc.

Mám teď cca 10 domén dle lokalizace. Každou z těch url mám na oněch 10 doménách ... například:

jmenomesto.net/c/cs_CZ/7/A/jm%C3%A9no-na-A
stadtlandflussonline.net/c/cs_CZ/7/A/jm%C3%A9no-na-A
... + 9 dalších u všech domén mám canonical url: <link rel="canonical" href="jmenomesto.net/c/cs_CZ/7/A/jm%C3%A9no-na-A" /> na svoji jazykovou verzi.

když to budu předělávat chtěl bych nějaké jazyky nechat jen na svých doménách a na ostatních to zrušit ... tedy že by české výsledky byly jen na české doméně.

Jediné co mě napadá, je z ostatních domén to 301 poslat na tu canonical url doménu. Je to ok? Nebo se toto přesouvání dělá nějak jinak?

Někde jsem četl, že by člověk neměl používat více jak 3x 301 redirect, jinak to google zahodí, nevím v jakém je to časovém rozmezí a již jsem s url cca před půl rokem podobným způsobem čachroval, tak mám trošku strach abych to s těma redirectama s url nepřehnal. Díky.


Martin Kolčaba:
provedete správně a hlavně 1:1,
Ještě správně a 1:1, tak to určitě nebude. Jedno locale například /es_ES/ bude jako výchozí a půjde na /es/ ostatní jazyky jako es_{AR|MX|... asi 10} budu muset projít a stejné kategorie přesměrovat na ten nový /es/ vytvořený z /es_ES/ ... nicméně se asi nedostane na všechny pač nějaké kategorie jsou uplné blbosti ... a ty zruším, a začnu pro tu url vracet 404. Toto dopadne beztak nějak špatně a měl bych se na to vykašlat :)

Ale ok, zkusim u jednoho jazyku a měsíc to nechá, pak uvidím co dál.
Keeehi
Profil
Cup:
Někde jsem četl, že by člověk neměl používat více jak 3x 301 redirect, jinak to google zahodí, nevím v jakém je to časovém rozmezí
O tom jsem neslyšel, ale pokud je to pravda, tak bych řekl že časové rozmezí bude jeden request. Tedy pokud přijde na nějakou URL tak kolikrát ho to přesměruje, než mu to konečně předá HTML.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0