Autor Zpráva
Acer1968
Profil
Dobrý den.

Provozuji na www.mojedomena.cz nějaký pronajatý systém, takže nemám od provozovatele toho systému přístup přes FTP do složky www.
Dále provozuji na jiném serveru na subdomémě blog.mojedomena.cz . Do tohoto adresáře mám přístup přes FTP a běží mi v něm WordPress.

Problém je, že nemohu do www umisťovat soubory sitemaps, které se týkají právě téhle domény, protože nemám ten FTP přístup. Takže soubory sitemaps umisťuji do blog.mojedomena.cz a v nich mám odkazy na stránky ležící na www.mojedomena.cz.

Vadí tenhle přístup Googlu? Protože mi připadá, že se mu nějak do indexování stránek nechce. Podhodil jsem mu přes blog.mojedomena.cz a přes Google Search Console cca 30 sitemaps souborů s cca 35000 odkazů na stránky ležící pod www.mojedomena.cz už před měsícem a kousek a on se teď dostal v indexaci teprve tak k 6000 stránek. Přitom když jsem web spustil před třemi měsíci, tak jen díky robots.txt byl schopný zaindexovat 25000 stránek během dvou dnů.

Další zádrhel vidím v tom, že já vlastně musím spravovat ty sitemaps soubory v Search Consoli pro domenu blog.mojedomena.cz, ačkoli odkazy v těch souborech vedou do www. Což je trochu matoucí, protože pak si nejsem jistý, kam bude připočítávat Search Console počet zaindexovaných stránek?

Poradíte?

Díky.
Petr Vavřinec
Davex
Profil
Acer1968:
Pokud máš na mysli soubory typu sitemap.xml, tak v nich můžeš mít URL pro jiné domény, ale všechny tyto domény musí být ověřené v Google Search Console. Viz Usnadnění správy několika souborů Sitemap.
Acer1968
Profil
Davex: To ano. Souhlasím, že i v Sitemap souborech, které mám uloženy na blog.mojedomena.cz, mohou být řádky, které ukazují na soubory přímo na doméně www.mojedomena.cz ... Google Search Console s tím nemá problém a soubory projde a zaindexuje (resp. nechá projít a zaindexovat). JENŽE! Jak jsem psal v posledním odstavci předchozí zprávy, veškeré informace o počtu zaindexovaných stránek v prostoru www.mojedomena.cz musím kontrolovat, když jsem v Search Consoli přihlášený k blog.mojedomena.cz :-( A já tím pádem nejsem schopný rozlišit, které stránky jsou zaindexovány z blog. nebo z www. :-(

A ještě jeden dotaz. Google Search Console mi nezaindexuje všechny soubory obsažené v Sitemap. Protože k tomu generování Sitemap u mě dochází nikoli automaticky, ale spuštěním mnoha skriptů (z důvodu omezení poskytovatele toho hostovaného systému), není možné generovat Sitemapy jednoduše a často a tak se může stát, že některé linky vedou na už neexistující stránky. Jde nějak prohnat ten Sitemap nějakou online službou, aby mi řekl, jestli všechny linky jsou živé? Nebo si to musím naprogramovat sám, třeba v PHP?

Díky
Petr Vavřinec
Marek Prokop
Profil
Googlu můžete dáv víc sitemap a pak uvidíte, kolik zaindexoval v které.

Pokud je pro vás generování site příliš komplikované a mohou obsahovat chyby, nejlepší asi bude, když je nebudete používat. Na běžných, slušně udělaných webech stejně nejsou potřeba.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0