Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Ahoj , dočetl jsem se, že jediným pořádným místen na určení pozice webu na určité klíčové slovo je Google Webmaster Tool a ted muj dotaz:
jsem dobře v Google Search Console? ponevadž podle článku by zde měla být položka Provoz a pak Vyhledávací dotazy, ale já to tu nikde nevidím.

A jeste jedna vec, kdy propojovat tuto konzoli s Google Analitics, jaký to má význam? Děkuji
Robbie
Profil *
V google search console nevidím žádná obsahová klíčová slova. Kde muže být chyba, tohle by vidět myslím mělo být, vzdyt tak vidi stranky sam Google, že
Martin2
Profil *
Návštěvnost z vyhledávání → Analýza vyhledávání

Jinak určit pozici pro dané slovo nelze, tento výsledek závisí na více proměnlivých faktorech a velkou část z nich nemůžeš nijak ovlivnit. To, co je v té „analýze vyhledávání“, jsou už reálné zobrazení reálných uživatelů z dřívějška.
Robbie
Profil *
Takže nikde nejde zjistit alespon orientační pozice stránky ve vyhledávači na určitou frázi?

Takže tohle je podvod: www.seonastroje.cz/klicova-slova-pozice

Děkuji
LudekBrno
Profil
Robbie:
Přímo podvod to není, ale pochop, že pozice ve vyhledávání je u Google silně personalizovaná, takže když ti ten nástroj ukáže třeba 3 pozici, tak u reálných hledajících lidí může být na první pozici a nebo třeba až na druhé straně a to u každého hledajícího jinde. Takže ta informace z toho nástroje má pro tebe více méně nulovou hodnotu.
Martin Kolčaba
Profil
existují nástroje jako Collabim, Semor, a další, které dokáží přiblížné pozice v Google měřit. Spíš než na určování toho, na které konkrétně pozici jste, se ale hodí na určování trendů při větším množství dotazů, protože jak už tu padlo, SERP Google je personalizovaný.
bestik_63
Profil
LudekBrno:

Jseš si jistej, že ty rozdíly jsou tak velké? Nedávno jsem se tímto problémem zabýval a vytvořil skript, který automaticky pomocí funkce file_get_contents zaznamenává na zadáná klíčová slova pozici ve vyhledávači seznam.cz a google.cz. Vyhledávání probíhá na serveru a zkoušel jsem to kontrolovat na 3 různých počítačích a víceméně jsem dostal identické výsledky. Výsledky ukládám do databáze a průběžně se můžu dívat jak se mění pozice v čase.
Tomášeek
Profil *
bestik_63:
Jseš si jistej, že ty rozdíly jsou tak velké?
Ano. A mohou být klidně i větší než rozptyl na dvě stránky.
Tomášeek
Profil *
bestik_63:
Ještě doplním k tomu předchozímu postu.

Script, který jsi vytvořil, běží stále ze stejného stroje, se stejnými podmínkami. Tam se moc velká změna pozic čekat nedá, stejně, jako když budeš tytéž KW hledat pravidelně ze svého počítače, se svým browserem. Pořád budou výsledku +- podobné.

Ohledně tvého testování na 3 počítačích? Byl jsi přihlášen k Google účtu? Byl jsi ve stejném městě? Stejné síti? Co jsi hledal? Atd. Otázek je mnoho, tvé pozorování jen neprůkazné.
gord0n
Profil
Spousta SEO pros používá na měření SERPU tenhle web isearchfrom.com, kde vyhledávání není personalizovaný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0