Autor Zpráva
Fury
Profil *
Zdravím,

rád bych se zeptal, mám web registrovaný v Google Search Consoli, kde mám aktuálně přes 190 tisíc stránek vložených přes xml sitemapy, kde se mi postupně počet stránek stále nevyšuje.

Narazil jsem však na problém, že denně se mi indexuje cca 300-700 stránek. Dá se toto nějak urychlit? Proč je to takto pomalé? Počítám, že do konce roku navýším počet stránek o cca 50 tisíc, což znamená že indexace bude trvat neuvěřitelně dlouho.

Díky moc za pomoc
pcmanik
Profil
Fury:
Rýchlosť indexovania môžeš len spomaliť a nie zrýchliť. Naviac 190 tisíc stránok je dosť prehnaný počet... Nechaj to na nich, to že aktuálne máš 300-700 stránok neznamená že zrazu ti nemôže naskočiť oveľa vyšší počet.
Fury
Profil *
pcmanik:
No, problém je, že za poslední měsíc mi google zaindexoval "pouze" cca 9000 záznamů, což je cca 300 záznamů za den.

Viz:
s16.postimg.org/vstjj9cud/Sni_mek_obrazovky_2016_11_06_v_19_20_59.png
s16.postimg.org/oobqa85l1/Sni_mek_obrazovky_2016_11_06_v_19_21_10.png

Což by znamenalo, že by indexace trvala i několik let.

Doopravdy tam není možnost nějakého urychlení?

Díky za radu
pcmanik
Profil
Fury:
Tak zrejme google u teba nenachádza nič zaujímavé aby tvoj web častejšie indexoval. Ale v minulosti sa mi osvedčilo keď som dal Indexové prehľadávanie - Fetch as Google a tam som si dal načítať web a v tej tabuľke bude tlačítko že odoslať do indexu. Tak mal som pocit že to donútilo robota zaindexovať viac stránok. Ale môže to byť čiste subjektívne.
Kajman
Profil
Možná mu ty stránky nepřjdou natolik zajímavé. Nemåte možnost zvyšovat kvalitu před množstvím podstránek?
Fury
Profil *
Kajman:
To právě bohužel nejde, jedná se o fotbalový portál (www.roteiro.cz), kde jsou pouze statistické informace o hráčích, zápasech, soutěžích apod.

"kvalitu obsahu" chci zvyšovat pomocí sekce blog, kterou však chci spíše využít pro zvyšování SEO rankingu, což předpokládám nebude mít vliv na rychlost indexace.

Ještě co je zvláštní, že během cca prvních dvou týdnů bylo zaindexováno 30 - 40 tisíc stránek, následně indexace klesla na těch zmiňovaných 300 stránek/den.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0