Autor Zpráva
Kwety
Profil *
Zdravím prosím vás o základní info. Na eshopu měřím konverze přes Google Analytics. Konverzí je zobrazení stránky s poděkovaním za objednávku (na url: www.example.com/kosik/DokonceniObjednavky). Tato konverzní stránka sa tedy zobrazuje po odoslání objednávky a mám v ní kód GA. Reálných objednávek na e-shopu mám ale asi 2x tolik než ukazuje Google Analytics. Třeba teď za prosinec to bylo 45 objednávek reálně odeslaných z eshopu, ale Google Analytics hlásí jenom 18 objednávek. Prosím Vás je to normální stav rozdíl 50 %? Děkuji.
Davex
Profil
Nevím jestli je normální 50% rozdíl, ale nebude se to vždy shodovat, protože spousta uživatelů měření Google Analytics blokuje.
Marek Prokop
Profil
Rozdíl bývá max. pár procent (nahoru i dolů), takže spíš nemáte měření nastavené správně. Část lidí sice Analytics opravdu blokuje, ale aby jich byla polovina, muselo by se jednat o hodně výjimečnou cílovou skupinu.
Mario
Profil
Kwety:Není možné, že se kód GA prostě nestihne provést? Konkrétně u stránky s poděkováním si dokážu představit, že tam uživatel dlouho neotálí. 50 % mi přijde hodně...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0