Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím, má použití HTML5 značek (header, footer, nav, section, article,...) nějaký pozitivní vliv na SEO oproti použití pouhých DIVů?

Děkuji
_es
Profil
Vplyv, ak vôbec nejaký, bude skôr negatívny:
Nepodpora, či horšie zobrazenie v starších prehliadačoch.
Prečo by to malo mať, podľa teba, „pozitívny vplyv na SEO“?
M02
Profil *
Nepodpora se týká IE8, což je prohlížeč, který lze ignorovat. Vliv na SEO není žádný, stejně jako u pravděpodobně drtivé většiny HTML tagů.
Cody
Profil
4 roky starý článek bude stále platný blog.h1.cz/aktualne/html5-a-seo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Codyho:
Už před čtyřmi roky byl divný. Je to převážně pohádka „k čemu by to mohlo být v ideálním světě“, nikoliv „k čemu to opravdu je“. A jakmile do toho autor článku zamíchal <link rel>, kde ze sedmi nových hodnot bylo pět už v HTML 4, ztratil zbytky důvěryhodnosti.


Reaguji na návštěvníka:
Na návštěvníky mají v součtu pravděpodobně horší vliv, protože uživatelů Exploreru 8 je stále víc, než uživatelů, kteří z nových značek budou mít nějaký užitek. Nebude to nijak dramatický rozdíl, těžko říct, zda ho vyhledávače vyhodnotí (připomínám, že spokojenost uživatelů vyhledávače je primární zájem provozovatelů vyhledávače, technokratické detaily jsou vedlejší).
Vít Rabiňák
Profil
Výhodou HTML5 značek je že kód se určitě lépe čte a líp se s ním při vývoji pracuje. Co se týče počtu uživatelů IE8, to bych tak moc neřešil, při pohledu do statistiky z minulého měsíce na jednom webu klienta bylo z 90 000 návštěv, 300 z IE8 a 200 z IE7.

Jinak jeden web jsme v agentuře předělávali z HTML4 do HTML5 a vliv na SEO to žádný nemělo.
Keeehi
Profil
Vít Rabiňák:
při pohledu do statistiky z minulého měsíce na jednom webu klienta bylo z 90 000 návštěv, 300 z IE8 a 200 z IE7.
Bez dodatečných informací jako je třeba typ webu, zaměření, demografie cílového publika a další je to naprosto zbytečná informace. Navíc informace jen o jednom webu je statisticky nevýznamná.
Petr ZZZ
Profil
Vít Rabiňák:
Souhlas s Keeehim a navíc by bylo třeba vědět, zda ten web je v IE8 (a starších) vůbec použitelný. Pokud použitelný není, je třeba počítat s vypuzovací chybou měření.
Vít Rabiňák
Profil
Ok dal jsem to jako příklad, jelikož jsem ten web měl otevřený, ale abych tedy uvedl nějaká agregovaná data www.toplist.cz/global.html, případně www.w3schools.com/browsers/browsers_explorer.asp

Samozřejmě upozorňuji na to, že ani toto neodráží přesně realitu. Budu tedy velmi rád pokud mi dáte nějaký zdroj dat, který přesně odráží realitu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Víta Rabiňáka:
Co se týče počtu uživatelů IE8
Otázka není, kolik jich je, ale jestli jich je víc, než kolika lidem nové značky prospějí.

Výhodou HTML5 značek je že kód se určitě lépe čte a líp se s ním při vývoji pracuje.
Jenže HTML značky jsou primárně pro prohlížeč, ne pro autora. Autor si klidně může psát kód třeba ve verších, ale finálním výstupem musí být strojově čitelné HTML, v ideálním případě srozumitelné pro jakkoliv blbý prohlížeč.
Je otázka, nakolik je strojové pochopení významu bloků k něčemu, a zda ti, kdo ho potřebují, mají motivaci autorům kódu věřit.

případně www.w3schools.com/browsers/browsers_explorer.asp
W3Schools je z globálního hlediska relativně malý webík, jeho statistiky jsou relevantní jen pro jeho provozovatele. Dokonce i řada českých webů má větší návštěvnost.
Z místních statistik mi největší a nejserióznější přijde Rankings.cz… i tam má Explorer 8 hodně málo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0