Autor Zpráva
Lenka Sykáčková
Profil
Dobrý deň,
som SEO začiatočník, mám web www.kurzy-pro-zivot.cz
Web je starý asi 14 dní. Som pripojená na Webmastertools, Google analytics. Odeslala som sitemap.xml. Google zaindexoval moje stránky. Odkazy asi 10.
Hned po uvedení stránky boli na dotaz kurzy Pardubice aspoň na 8 stránce teraz nie sú ani tam. Čo som urobila zle? Prosím pomožte.
Ďakujem
Lenka
joe
Profil
1. 14 dnů je celkem málo, i když nějaké stránky zaindexované Googlem jsou.
2. Na webu je málo textu, na který vyhledávací výraz by měly být nalezitelné?
3. Na úvodní stranu bych přidal nějakou informaci, že lze skrolovat. Zároveň tam u kurzů na úvodní straně chybí informace - "Datum konání kurzu:", ... To samé v detailu kurzu.
4. Přidal bych strukturovaná data
5. Zapracoval bych na větší použitelnosti. Po rozevření levé položky menu nejsou podpoložky moc čitelné.
6. Doporučuju upravit body podle PageSpeed Insights
Lenka Sykáčková
Profil
joe:
Ďakujem. Úvodná stránka je otimalizovaná na kurzy Pardubice. Textu y tam malo byť dosť - podle analýzy na SEO servisu.
Chcem sa opýtať: keď dám do googlu príkaz site:www.kurz-pro-zivot.cz tak je tam úvodní strana načtena 2 x. Jako www.kurzy-pro-zivot.cz a raz www.kurzy-pro-zivot.cz/home. Nemože toto byt problém, že se mi stránka neukazuje ve výsedkoch vyhladávania?
Včera som dala stránku "načíst jako google" a večer potom bola stránka vo výsledkoch vhľadávania naaspoň 9 stránke. Dnes tam zase nie je.
Znova som dala načíst jako google, ale napriek tomu ju tam nevidím.
Inak ďakujem moc. Pokúsim sa. Keďže je web z šablony podľa webnode, s niečím asi nič neurobím.
Moderátor Petr ZZZ: Redakčně upraveno (rozbity znepřehledňující odkazy).
Trejpa
Profil
Lenka Sykáčková:
Seoservis - to je ta služba, která z pohledu SEO hodnotí nesmysly a vykrádá z hodnocených stránek obsah, aby byla na zadané vyhledávací fráze ve vyhledávání zařazena ještě lépe, než vy, že? Pojednání o zbytečnosti SEOmatů

Úvodná stránka je otimalizovaná na kurzy Pardubice
Podle mě optimalizovaná není. Tvých 23 vět obsahuje 33 × slovo „kurz“. Prakticky v každé větě je kurz, Pardubice nebo odkaz. Pořád dokola se jinými větami omílá to stejné, žádné užitečné informace se nedozvídám, nedá se to číst. Tohle lidi nezajímá, takže by nemělo ani vyhledávače. Doporučuji použít normální text, kde rozložení a počet opakujících se slov bude vypadat přirozeně. Třeba popis, jak probíhá nějaký kurz. Nebo oslovit účastníky, jestli by nemohli na konci kurzu zhodnotit své pocity a použít jejich zápis jako (skutečnou) referenci.
Petr ZZZ
Profil
Lenka Sykáčková:
keď dám do googlu príkaz site:www.kurz-pro-zivot.cz/ tak je tam úvodní strana načtena 2 x. Jako www.kurzy-pro-zivot.cz...

Na žádný z těch odkazů jsem neklikal, ale jestli je to opravdu tak, jak naznačuje Váš dotaz, tedy že zřejmě máte totožný nebo vysoce podobný obsah na dvou různých doménách (www.kurz a www.kurzy), tak to je duplicita a duplicitami si přízeň vyhledávačů nezískáte. Pokud vím, řeší se tohle buď tak, že se obsah ponechá jen na jedné doméně a ta druhá se na ni pouze přesměruje, nebo se ponechá stejný či vysoce podobný obsah na obou doménách, avšak potom je vhodné je kanonizovat. Ať tak či onak, totožný nebo velmi podobný obsah na více doménách obecně není dobrý nápad.

Jak se vyhledávače staví k přesměrování
Kanonizace
Lenka Sykáčková
Profil
Opravuji: pri zadání příkazu site: www.kurzy-pro-zivot.cz se ukáže:
www.kurzy-pro-zivot.cz
www.kurzy-pro-zivot.cz/home
toto si vytvoril google sám, ja mám len jednu doménu www.kurzy-pro-zivot.cz
Keeehi
Profil
Z www.kurzy-pro-zivot.cz/home máte 301 přesměrování na www.kurzy-pro-zivot.cz, což je správné. Google někde tu adresu vzal, nevymýšlí si je. Máte ji na podstránkách jako odkaz na logu. Jelikož je tam to přesměrování, tak se o žádnou duplicitní stránku nejedná. Google umí správně pracovat s přesměrováním.
Lenka Sykáčková
Profil
Obidve vedú na tú istú stránku. Čo stým? Možem jednu www.kurzy-pro-zivot.cz/home - Google webmastertools - Odstranit URL adresy?

Dík za odpovede.


Ok, ďakujem.
Tomášeek
Profil
Petr ZZZ:
Na žádný z těch odkazů jsem neklikal, ale jestli je to opravdu tak, jak naznačuje Váš dotaz, tedy že zřejmě máte totožný nebo vysoce podobný obsah na dvou různých doménách (www.kurz a www.kurzy), tak to je duplicita a duplicitami si přízeň vyhledávačů nezískáte.
Petře, není jednodušší odkaz rozkliknout, než psát dlouhý příspěvek o domnělé duplicitě? Jedná se samozřejmě o překlep, doména kurz-pro-zivot.cz je bez obsahu.
Marek Prokop
Profil
Já bych začal tím, že bych obsah napsal normálně česky, aby si lidi nemysleli, že kurzy vedou hotentoti.
Lenka Sykáčková
Profil
Marek, Ďakujem za radu. Si kamoš.
Trejpa: Z textu som vymazala všetky slovné spojenia kurzy Pardubice, ktoré by tam nemuseli byť. Web sa prepadol na seznamu z1. stran na 3.str.
Keehi: Nakoniec som odstranila vo webmastertools stránku www.kurzy-pro-zivot.cz/home a stránka www.kurzy-pro-zivot.cz sa začala zobrazovat.
Děkuji všem.
Lenka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0