Autor Zpráva
alterego3000
Profil
Zdravim všechny. Prosím o radu. Na webu mi neindexuje google (a asi i na seznamu, ale tam moc nevím, jak to zjistit) většinu stránek a většinu, co indexuje jsem v životě nevytvořil (mají názvy které neexistují a nikam nevedou...). Jsem z toho zoufalý a nevím co s tím. Poraďte mi prosím někdo, kde může být problém. Předem všem děkuji za odpovědi.
mckay
Profil
alterego3000:
Obávám se, že budeme potřebovat více informací. Kupříkladu o jaký konkrétní web jde, abychom se na to mohli podívat.
alterego3000
Profil
Jedná se o web truhlářství mého otce. Baví mě to, tak mu je spravuju www.truhlarstvibomi.cz . Nejsem nějaký extra programátor, tak mě prosím moc nehaňte, ale každá konstruktivní kritika mi udělá vlastně radost. Jak říkám baví mě to, tak se rád zlepšuji. :)
Davex
Profil
alterego3000:
Na webu mi neindexuje google (a asi i na seznamu, ale tam moc nevím, jak to zjistit) většinu stránek
Na většině stránek asi není žádný text k indexování.

většinu, co indexuje jsem v životě nevytvořil (mají názvy které neexistují a nikam nevedou...)
Vadí to něčemu? Na neexistující stránky nikoho z vyhledávání neposílá.
alterego3000
Profil
Davex:
Na většině stránek asi není žádný text k indexování.

Moc nerozumím tomu, proč by tam nebyl text k indexování. Jestli to správně chápu, tak text k indexování znamenám, že ti robot projede obsah html a takových stránek je tam dost (nebo aspoň více, než se jich zobrazuje). Je dost možné, že se pletu.

Vadí to něčemu? Na neexistující stránky nikoho z vyhledávání neposílá.
No právě že, když si zadáš do googlu truhlářství bomi, tak na tebe vyskočí možnost "další výsledky z webu" a tam jsou asi 4 reálné html stránky, které existují a potom asi 10, které neexistují. A co jsem slyšel, tak když máš na webu hodně stránek, které vlastně nikam nevedou, tak tě vyhledávač nechává propadnout se hloubš popř. prý web může přestat úplně indexovat. A mám třeba problém, že na stránce www.truhlarstvibomi.cz/skrine-na-miru.html by měla být především "úprava pro vyhledávače" na sousloví "skříně na míru", ale když zadám do googlu skříně na míru, tak né že by se zobrazila i klidně někde na osmé stránce ale nezobrazí se vůbec přitom toto sousloví je v descriptionu keywords titlu h1, v péčku a v altu u obrázků (možná jsem i na něco zapomněl). Chápu, že nejsem žádný expert, ale i kdyby se měla zobrazit na poslední stránce měla by se zobrazit ne? Ale moc děkuji za reakci. Jenom jsem jí asi úplně nepochopil.
Davex
Profil
alterego3000:
Moc nerozumím tomu, proč by tam nebyl text k indexování.
V galerii je pár stránek s fotografiemi bez popisu. Co bys na nich chtěl indexovat a vyhledávat?

No právě že, když si zadáš do googlu truhlářství bomi, tak na tebe vyskočí možnost "další výsledky z webu" a tam jsou asi 4 reálné html stránky, které existují a potom asi 10, které neexistují.
Tam se pro hledání použije operátor site:, a Google pak často ukazuje adresy, které na tom webu znal. Možná kdyby bylo na webu víc jak 6 stránek s delším užitečným textem, tak by se odkazy na ně dostaly před odkazy na neexistující stránky. Prakticky to ničemu nevadí a je to jen důsledek toho, že je na webu málo obsahových stránek.

nezobrazí se vůbec přitom toto sousloví je v descriptionu keywords titlu h1, v péčku a v altu u obrázků
Minimálně meta element „keywords“ většinu vyhledávačů vůbec nezajímá. Kromě toho je hodně krátkozraké optimalizovat jen na jedno sousloví. Nezobrazí se ve vyhledávání, protože zřejmě není dostatečně dobrá, aby se mezi množstvím konkurenčních stránek prosadila.
Keeehi
Profil
alterego3000:
nezobrazí se vůbec přitom toto sousloví je v descriptionu keywords titlu h1, v péčku a v altu u obrázků (možná jsem i na něco zapomněl).
Čím více neznamená tím lépe. Ano, relevance slova či spojení ze začátku roste se zvyšujícím se počtem, ovšem po nějaké době začne klesat až bude nulová

ale i kdyby se měla zobrazit na poslední stránce měla by se zobrazit ne
1) Google zobrazuje jen prvních pár set výsledků, i když ti ukáže, že jich našel třeba miliony.
2) Aby dokázal zobrazit výsledky v reálném čase, není reálné aby vyhledavač prošel všechny zaindexované stánky a zobrazil všechny, kde najde shodu. Musí určitě používat nějaké pravděpodobnostní nedeterministické modely. Proto se nedá očekávat, že Google ve vyhledávání vždy vrátí všechny zaindexované stránky, i když text dotazu třeba přímo obsahují.
alterego3000
Profil
Davex:


V galerii je pár stránek s fotografiemi bez popisu. Co bys na nich chtěl indexovat a vyhledávat?
Pravda. Na to jsem úplně zapomněl.

Minimálně meta element ‚keywords‘ většinu vyhledávačů vůbec nezajímá. Kromě toho je hodně krátkozraké optimalizovat jen na jedno sousloví. Nezobrazí se ve vyhledávání, protože zřejmě není dostatečně dobrá, aby se mezi množstvím konkurenčních stránek prosadila.

Vím, že keywords už skoro žádný vyhledávač nezajímá, ale příde mi, že ho stejně všichni zadávají, tak to tak dělám také. Ale je pravda, že google ani seznam už rozhodně nezajímá... Nevím, proč jsem ho zmínil... Máte pravdu, že je to naprosto krátkozraké, ale to nebylo jediné sousloví, ale hlavní, které jsem chtěl, aby se zobrazovalo a na které jsem ty stránky upravoval, a také jsem to chtěl poté předělat, kdyby to fungovalo. Ano to bych pochopil, ale přijde mi trochu divné, že se nezobrazí vůbec, protože ty slova tam jsou a né jednou. A když to zaindexuje např. odkaz na pronájem bytu, protože je v textu jednou napsáno, že "v předsíni jsou skřině na míru", tak mi přijde, že jsem někde musel udělat nějakou technickou chybu, díky které ho prostě na většinu slov neindexuje. Může být chyba v tom, že jsem nepoužíval search console a neměl sitemap? předem děkuji za všechny případné reakce. :)


Omlouvám se předchozí zpráva zněla asi trochu zmatečně, ale už jsem poměrně unavený. A mohli byste mi prosím poradit, co bych měl udělat, aby se to zlepšilo? Předem děkuji za případné reakce. :)
Cody
Profil
Obecně:
1. Crawler nesmí mít problém stránku navštívit.
2. Crawler musí míít důvod stránku navšívit:
2.1 Vede na ni odkaz nebo na UIRL byl poslán formulářem.
2.2. Stránka nesmí být duplicitní.
2.3. Stránka musí obsahovat crawlovatelný obsah.
3. Stránka nesmí porušovat pravidla vyhledávačů.
Doporučuju prostudovat vide Dušana Janovského, mohla by vám pomoct i moje přednáška www.slideshare.net/PavelUngr/hra-na-schovvanou-s-vyhledvai-indexace-strnek¨nebo článek www.google.com/insidesearch/howsearchworks/crawling-indexing.html.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0