Autor Zpráva
marvays
Profil
Název tohoto tématu je trochu krkolomný, tak dovysvětlím.

Mám kamaráda, který prodává výrobky jedné značky (made in china), kde má exkluzivní zastoupení pro ČR. Čili nikdo jiný se k těmto produktům nedostane. Nevýhodou ale je, že výrobce má sice interní číslování jednotlivých modelů, ale nemá žádné oficiální názvy.

My připravujeme eshop a momentálně jsem ve fázi, kdy řeším formulaci názvů produktů. Jedná se o profi zařízení v hodnotě desítek tisíc. Modelů není moc.

Kamarádová představa je ve tvaru například "Výýrroobbccee charakteristika rozměr" . . . kdy název výrobce je opravdu dlouhé slovo, charakteristika = třeba "Strojní průmyslový odsávač pilin" a rozměr třeba= "100 L, 400 V" . . . . . potom by název produktu byl "Výýrroobbccee Strojní průmyslový odsávač pilin 100 L, 400 V"

Je fakt, že krásně charakterizuje produkt. Mi ale příjde dlouhý. protože když si vezmu, že ve vedlejší kategorii bude například stůl pro truhláře a on tam dá jako rozměr "1200mmx1800mmx90mm" tak mám v názvu produktu několik desítek znaků. Což si myslím, že už je na závadu. A může to působit na zákazníka dost neprofesionálně.

Můj návrh by asi v jeho případě byl vynechat z názvu výrobce (nechat jej například zakomponovat jen do url produktu) a co nejvíc toho narvat do popisu a variant produktu. Čili nazvat produkt "Strojní průmyslový odsávač pilin" a podtím popisek "Výkonný strojní průmyslový odsávač pilin o objemu 100L, se zásuvkou na 400V od firmy Vyyrroobbccee"

Jediný obrovský problém zde vidím s duplicitou. Pokud mám 3 druhy objemu a dva druhy zásuvky, tak asi nebude možné volit krátký název výrobku, protože by byl jednoznačně duplicitní. Pokud naopak jednotlivé parametry dám jako atributy, kdy si v detailu produktu kupující vybere variantu 300 L a 400 V, tak musím hodně okleštit popis, ve kterém pak nesmím uvádět tyto specifika.

Jak z toho ven?

PS: Celý problém dle mě pramení z toho, že výrobce nemá jasně stanovené názvy produktů, jako například "Zelmer ZVC 425 HT"
pcmanik
Profil
marvays:
A čo takto pri zmene parametru zmeniť popis? Napríklad ho ajaxovo dotiahnuť, alebo ho dopredu skryť a len ho zobraziť?
marvays
Profil
pcmanik:
A čo takto pri zmene parametru zmeniť popis?
u popisu řeším spíš to, že pokud budu volit dlouhý a podrobný název produktu, tak se v popise už budu jen opakovat.

Spíš bych začal tím jak správně sestavovat názvy produktů. Vyjasnit si co tam dát, a co už bude příliš. Stím si nevím rady :(
pcmanik
Profil
marvays:
Určite by som nedával rozmery, a ďalšie údaje do názvu, to tam jednoducho nepatrí a je až na užívateľovi aby si vybral parameter, aký mu vyhovuje.
Ak je výrobca naozaj tak dlhý a zároveň by mal byť v názve produktu, tak by som to poriešil štýlom karty, kde prvý nadpis by bol názov produktu a druhý názov menej výrazným textom samotná značka/výrobca. Nejako takto:
Strojní průmyslový odsávač pilin
Výýrroobbccee

Užívateľ dostane informácie ktoré potrebuje, a zároveň nevznikajú duplicitné produkty, kde by bol rozdiel len v pár parametroch v názve.
Keeehi
Profil
marvays:
ale nemá žádné oficiální názvy.
Tak si nějaké vymyslete. Když bude ten shop úspěšný, začnou se běžně používat.
Bubák
Profil
Keeehi:
Tak si nějaké vymyslete. Když bude ten shop úspěšný, začnou se běžně používat.
Anebo se ptát zákazníků, jak tomu danému zboží říkají. Údajně zákazníci přišli s názvem "tyč na selfie".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0