Autor Zpráva
internetovastranka
Profil
Dobrý deň. Mám vytvorenú reklamu na googli a chcem ju zamerať na konkrétne e-shopy cez ich g-mailovú adresu. Na tomto fóre mi niekto poradil aby som vytvoril veľký zoznam e-shopov s ich g-mailovými adresami a použil to pri cielení mojej reklamy. Vie niekto o nejakom spôsobe ako nájsť veľa funkčných e-shopov s g-mailovou adresou lebo hľadať ich po jednom mi ide veľmi pomaly.
Roman Plencner
Profil
Dobrý deň prajem. V tej podobe ako to uvádzate je to proti pravidlám Google AdWords:

"aby som vytvoril veľký zoznam e-shopov s ich g-mailovými adresami a použil to pri cielení mojej reklamy"

= ak rozumiem správne :) chcete teda spustiť reklamu AdWords s cielením na tzv. vlastné zoznamy zákazníkov používajúcich Gmail. To ale nemôžete spraviť tak, že gmailové adresy pozbierate po internete a na ne zacielite reklamu. Musí ísť o Vašich vlastných reálnych zákazníkov/klientov, ktorí:

1/ U Vás už nakupovali a teda sú to skutoční Vaši zákazníci.
2/ Alebo sa u Vás zaregistrovali a súhlasili so zasielaním marketingových správ (E-mail newsletter atd.).
3/ Alebo sú zaregistrovaní vo Vašom vernostnom programe atd.

Viac info, podmienky použitia vlastných gmailových zoznamov zákazníkov v AdWords a sankcie za porušenie pravidiel nájdete priamo na stránkach nápovedy AdWords: support.google.com/adwordspolicy/answer/6299717

(Na spustenie budete potrebovať zoznam minimálne 1000 gmail adries vo vlastnom zozname zákazníkov)
internetovastranka
Profil
Reklama so zoznamom e-mailových adries sa začne zobrazovať už pri 100 adresách. Asi myslíte iný druh reklamy.
Roman Plencner
Profil
"Asi myslíte iný druh reklamy."

= tými 1000 adresami v zozname som mal som na mysli zobrazovanie reklamy v Gmaile, prepáčte nejako mi to z tej vety vypadlo.

To ale nemení nič na fakte že podľa podmienok používania týchto zoznamov v AdWords support.google.com/adwordspolicy/answer/6299717 nesmie ísť o zoznamy adries "len tak" pozbieraných na internete.

Nech sa darí :)
Cody
Profil
A jak poznáte Gmailovou adresu? Tohle je třeba taky Gmailová adresa jsem@pavelungr.cz nebo pavel.ungr@bloxxter.cz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0