Autor Zpráva
iFery
Profil
Zdravím,

narazil jsem na jednu "divnou" věc, která se mi děje jednou za den, v různý čas:

- průměr návštěv za celej den je cca 10 návštěv, ale vždy nepravidelně v nějakou hodinu, mi návštěvnost skočí na 200-300 návštěv.

Dle GA je 90% návštěv za daný den direct (většinou přímo už na nějakou podstránku), rozložení geografických údajů je také normální, cca 90% přístupů z ČR a z toho cca 90% Praha.

Nenapadá vás, co by to mohlo být?

Díky
Tomášeek
Profil
iFery:
Nenapadá vás, co by to mohlo být?
Roboti, pravděpodobně spamerští.
pcmanik
Profil
Tomášeek:
Od kedy roboti spúšťajú javascript? A naviac ak by som takého robota napísal tak sa budem snažiť vyhnúť meracím nástrojom nie?
Tomášeek
Profil
pcmanik:
Od kedy roboti spúšťajú javascript?
Docela dlouho.

Typicky jde o Referrer spam, kde by nespuštění scriptu bylo kontraproduktivní, přesně o to spuštění a zapsání referreru v tomto typu "útoku" (záměrně v uvozovkách, jako pravý útok to osobně neberu) jediným účelem. Jestli se jedná o Referrer spam, nebo jiný, z dodaných info nelze zjistit, ale je to celkem jedno.

Nebo se ti zdá, když roboti dle tebe JS nespouštějí, že se pravidelně sejde parta lidí a ve 20 hodin si místo TV Nova pustí tenhle web a začnou na něm běsnit? A jako bonus budou vyťukávat ručně přímo nějakou podstránku, protože jsme se dozvěděli, že návštěvy nejdou výhradně na homepage? :-)
pcmanik
Profil
Tomášeek:
Môže byť, nesledujem to. Ale skôr mám pocit že sa na to zneužíva Measurement Protocol.
Tomášeek
Profil
pcmanik:
Možností je více, z jednoho oscreenovaného grafu se nedá soudit nic konkrétního.
iFery
Profil
Tomášeek:
Klidně dodám další informace, když budu vědět co.
Ano, roboti mě napadli taky, každopádně jak jsem schopný toto odfiltrovat z GA, když o nic nevím nic víc?
Tomášeek
Profil
iFery:
Do GA ti nikdo nevidí, těžko radit, odkud se ta data berou a jak je tedy filtrovat.

Zkus se podívat do referrerů, jestli tam jsou nějaké divné adresy. Pak hledej, jak v GA referrer spam filtrovat (článků je na to napsáno mnoho). Dále si zkus přečíst článek odkázaný výše. Pokud ani to není tvůj případ, můžeme hledat další možnosti.

Abys nemusel screenovat každou obrazovku GA zvlášť, projdi si referrery, chování těchto návštěv (jejich bounce rate, trvání na stránce, případně jestli pokračují dále na webu, ...) a podle toho pak hledej. Nebudeš první s tímto problémem, ani poslední. Hledej to, co budou mít tyto návštěvy společné, to nyní nevím(e), co je, proto to hledání neudělám(e) za tebe.
iFery
Profil
Tomášeek:
Hledal jsem a nic zvláštního tam právě není.

Každopádně jsem si dal ukládat všechny údaje ze $_SERVER do databáze a v čas, kdy je nejvyšší návštěvnost a v $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"] je "Mozilla/5.0 (compatible; MJ12bot/v1.4.7; mj12bot.com)". Což jsem dost překvapenej, že jsou započítaný návštěvy tohoto crawlera.
Davex
Profil
iFery:
Pro evidenci návštěvy v Google Analytics není vůbec potřeba, aby ze zobrazila webová stránka a botnetu stačí pouze posílat data do Google Analytics, třeba s náhodným identifikátorem. Neber to tedy jako obtěžování tvého webu, ale jako globální zkreslování měření GA.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0