Autor Zpráva
radekt
Profil
Ahoj,
dělal jsem pro zákazníka dvě stránky:

elektro-elefant.cz - slouží pro elektro revize
pohotovost-elektro-elefant.cz - slouží pro elektro pohotovost

Druhá z nich má solidní pozici při vyhledávání, první - ať dělám, co dělám - nikoli. Přitom v obou jsou klíčová slova, obě mají zřízenu firemní stránku Google, kde si zákazník aktivoval platby za kliky. Kolega mi tvrdí, že to může být tím, že adresa druhé stránky má v sobě předmět činnosti, tj. pohotovost elektro, zatímco ta první ne.

Po dohodě se zákazníkem jsem vymyslel tento postup:

1. obě stránky, resp. činnosti sloučit do pohotovost-elektro-elefant.cz - realizováno

2. obsah pohotovost-elektro-elefant.cz zkopírovat do elektro-elefant.cz a .htaccessem vše přesměrovávat na elektro-elefant.cz. Tím se vytáhne návštěvnost "zlobivé" domény. Pro obě činnosti mi přijde logičtější obecnější název domény - tedy elektro-elefant.cz

3. ponechat v provozu jen doménu elektro-elefant.cz

Je to dobrý postup? Nebo je lepší v se tom nešťourat, skončit bodem 1 a nechat vše na stránce, která má pozici i návštěvnost dobrou?

Díky
Radek Tůma
Davex
Profil
radekt:
Problém hledej spíš v obsahu. Text na úvodní stránce je velmi podobný textu na jiných stránkách. Mělo by se to zkusit přepsat úplně jinak, aby byl text zcela unikátní a nabízel více informací než jinde.

Já osobně bych dal přednost jednomu webu s pěknými adresami na krátké doméně bez pomlčky a pro začátek přesměroval stránky z pomlčkových domén na odpovídající obsah na bezpomlčkové.
radekt
Profil
Davex:

Čili po zlepšení obsahu pro revizní činnost je možno pokračovat až k bodu 3 a to, že v adrese bude jen "elektro" a činnosti (revize, pohotovost) nikoli, nebude mít na návštěvnost vliv?
Davex
Profil
radekt:
Kvalitní obsah je nutný základ a důležitější než adresa. Netrval bych na klíčových slovech v doméně, ale v URL smysl dávají - např. elektro-elefant.cz/revize či elektro-elefant.cz/elektrorevize a elektro-elefant.cz/pohotovost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0