Autor Zpráva
raddimm.xx
Profil
Chci se zeptat řešíte a jakých výsledků dosahujete v nástroji PageSpeed Insights

Začal jsem řešit rychlost načítání webu a zdá se mi, že doporučení google, které zobrazuje ve výsledcích jsou trošku přehnané (v uvozovkách)

Jak moc řešíte rychlost načítání? A jak měříte? Děkuji
smitka
Profil
Rychlost načítání řeším dost, ale skóre z pagespeed insights není to co mě primárně zajímá. Nejdůležitější pro mě je reálná doba načítání rozdělená do 3 částí - odezva na první požadavek, pak synchronní načítání zdrojů a asynchronní donačtení zbývajících zdrojů.

Dále je velmi důležitá celková velikost stránky a počet načínaných zdrojů.

Je pro mě důležité měřit nástrojem, který ukáže vodopádový graf načítání - www.webpagetest.org nebo gtmetrix.com. U podobných nástrojů je také potřeba si dát pozor, aby měření probíhalo z nějaké rozumné lokality, co nejblíže k reálným návštěvníkům, ať se neměří přes půl zeměkoule.

V pagespeed insights jsem dosáhnul asi nejvíce 98/98 a skóre bylo strženo za GA a GTM. Jinak většinou mám kolem 90 na desktopu a 80 na mobilu, když se to není třeba řešit úplně do detailu (tam mám problém především s cookie lištou nebo různými měřícími skripty). Na mobilu je pro mě důležitější reálný test na mobilním zařízení.

Podrobněji jsem to popisoval na lynt.cz/blog/optimalizace-vykonu-webovych-aplikaci-na-co-se-zamerit
raddimm.xx
Profil
Děkuji za vyčerpávající odpověď
jan oberpfalzer
Profil
Ahoj, zkusil jsem jeden z nástojů co tu píšete. Výsledek je ale celkem špatný koukám. Co se dá zlepšit? Použil jsem toto? Připravuju nový web a nerad bych tam udělal stejné chyby. Nový web bude na doméně bude to grafické studio Díky za radu

gtmetrix.com/reports/www.designcrew.cz/fZPtPtGj
smitka
Profil
Tak hlavní problém je v načítání velkého množství zdrojů a občas i zdvojeně:
www.designcrew.cz/admin/portfolio/polep-dodavka-autoart-group.jpg
www.designcrew.cz/admin/portfolio5/polep-dodavky-autoart.jpg

S tím by mohl pomoci protokol HTTP/2 (+ viz www.slideshare.net/vsmitka/wordcamp-brno-2017-rychl-a-bezpen-web/4). Obecně je potřeba zlepšit práci s obrázky - proč se do stránky kromě miniatury rovnou načítá i zvětšená velikost? Strašně to zvětšuje velikost stránky. Mnoho obrázků lze podstatně optimalizovat (www.designcrew.cz/admin/portfolio/CID-GM-SELECTION.jpg). Vidím tam také několik odkazů na neexistující zdroje. Také se několikrát načítá knihovna jQuery v různých verzích. Ve skriptech jsou chyby. Je špatně použit font - načítá se "Open Sans", ale ve stylech je pojmenován jako "Open Sans 400", takže se načítá zbytečně a použije se fallback na sans-serif.

A pak se řídit radami, které nástroj říká - nastavení kešovacích hlaviček, gzip komprese (ukázková pravidla do .htaccess: u.lynt.cz/htaccess).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0