Autor Zpráva
raddimm.xx
Chci se zeptat řešíte a jakých výsledků dosahujete v nástroji PageSpeed Insights

Začal jsem řešit rychlost načítání webu a zdá se mi, že doporučení google, které zobrazuje ve výsledcích jsou trošku přehnané (v uvozovkách)

Jak moc řešíte rychlost načítání? A jak měříte? Děkuji
smitka
Rychlost načítání řeším dost, ale skóre z pagespeed insights není to co mě primárně zajímá. Nejdůležitější pro mě je reálná doba načítání rozdělená do 3 částí - odezva na první požadavek, pak synchronní načítání zdrojů a asynchronní donačtení zbývajících zdrojů.

Dále je velmi důležitá celková velikost stránky a počet načínaných zdrojů.

Je pro mě důležité měřit nástrojem, který ukáže vodopádový graf načítání - www.webpagetest.org nebo gtmetrix.com. U podobných nástrojů je také potřeba si dát pozor, aby měření probíhalo z nějaké rozumné lokality, co nejblíže k reálným návštěvníkům, ať se neměří přes půl zeměkoule.

V pagespeed insights jsem dosáhnul asi nejvíce 98/98 a skóre bylo strženo za GA a GTM. Jinak většinou mám kolem 90 na desktopu a 80 na mobilu, když se to není třeba řešit úplně do detailu (tam mám problém především s cookie lištou nebo různými měřícími skripty). Na mobilu je pro mě důležitější reálný test na mobilním zařízení.

Podrobněji jsem to popisoval na lynt.cz/blog/optimalizace-vykonu-webovych-aplikaci-na-co-se-zamerit
raddimm.xx
Děkuji za vyčerpávající odpověď

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: