Autor Zpráva
Nikitaa
Profil *
Už několik dní (6) klesá počet indexovaných stránek v google search console u všech webů co mám (12). Zaznamenáváte ten pokles taky? Je to i u Vás? Každý web je jiný ale všechny klesají.
Tomášeek
Profil
Nikitaa:
Zaznamenáváte ten pokles taky?
Ne.

O konkrétních webech a konkrétních poklesech se nedá bavit v obecné rovině. Nejsem si jistý, jestli uvedení konkrétních URL bude dostačující, bojím se, že ne (= že nic konkrétního nevykoukáme, různé nástroje jsou nám nedostupné, navíc nevíme, jestli a jaké změny probíhaly, atp.).
Kajman
Profil
Třeba této diskuzi to za poslední týden také pokleslo z 109458 na 108877 stránek. Ale před měsícem to bylo 107148, takže v delším horizontu byl naopak nárůst.
Nikitaa
Profil *
Takže to taky klesá jako u mě poslední týden. Myslíte že to půjde zase nahoru? Dělá to u 12ti na sobě nezávislých webech. Už se to někdy stalo?
Kajman
Profil
Neviděl bych nic dramatického na poklesu o půl procenta. Někdy to stoupá někdy klesá, vyhledávací engine se stále vyvíjí.
Nikitaa
Profil *
A pokles o 50% na všech webech? Každý jiný obsah?


Můžeš se prosím podívat do Google search console jestli ti to padá takto poslední dny taky? Nemyslím "stav indexu" ale "Soubory sitemap", ty červené jsou počet indexovaných. jyxo.info/uploads/E9/e9f9df5457d0cdbb428a8388dd64012ba03fb89f.png
Kajman
Profil
Takto rychle nepadá žádný z webů, ke kterému mám přístup. Na Tvém obrázku je i zařážející propastný rozdíl mezi počtem stránek v sitemapě a jejich zahrnutím do indexu. Není tam možnost duplicity obsahu? Třeba i jen stejná stránka na dvou protokolech (http a https).
Nikitaa
Profil *
Je pravda že jsem přešla na https. Http jsem přesměrovala na https. Je to tak v pořádku?
Kajman
Profil
A na graf se díváte na https variantu? Webmaster tools to berou jako jinou doménu.
Nikitaa
Profil *
Ano i ve webmasters jsem to změnila.
Kajman
Profil
Změnila? Ke každému webu http://www.example.com byste měla do GWT přidat i variantu https://www.example.com.

Pokud pak v sitemapě na http verzi budou adresy s http protokolem a v sitemapě na https budou adresy s https protokolem, očekával bych, že díky přesměrování stránek uvedených v http sitemapě bude v GWT na na http verzi červená linka klesat na na https verzi adekvátně stoupat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0