Autor Zpráva
koudi
Profil
Ahoj,

chci na web použít hledání od Googlu a nejlépe přes API - abych si moh sám formátovat výsledky. Stáhnul sem si nějaký developer kit, ale moc moudrej z toho nejsem. Tady na JPW sem taky našel odkaz jak to udělat, ale jeden přes další web (digipoint, či co) a ty tam chtějí mít link na svou stránku (to chápu) a to já prostě nechci. Máte s tim někdo zkušenosti? Lze to nějaky čistě přes PHP? Zkuste mě prosím nakopnout správnym směrem.
Yuhů
Profil
přes PHP by to mělo jít.

To podstatné z developper kitu (nebo z nápověd) je to, jakým způsobem vytáhneš z Googlu výsledek v XML formátu. V zásadě jde jenom o to dobře sestavit http adresu. Jakmile jako odpověď dostaneš XML, tak si ho můžeš zpracovat čímkoliv. Takže jsou to dva problémy:

1. získat XML
2. zpracovat XML

Ani jedno jsem osobně neřešil, takže nedokážu víc poradit.
koudi
Profil
Tak už sem něco k tomu trošku našel.
http://blog.outer-court.com/archive/2003_06_22_index.html
venclj
Profil *
Google API visí od roku 2002 na stránkách phpclasses.org . Je to hotová třída. Dosud jsem u toho ještě na začátku, ale přece jen tomu začínám trochu rozumnět. každopádně to funguje. Kódování a podobné věci jsem ještě neřešil
venclj
Profil *
...nebo použít knihovnu NUSOAP http://blog.outer-court.com/files/nusoap.zip (předchozí odkaz vlastně také potřebuje NUSOAP). Ta bude snad lepší
Martin Snížek
Profil
Tohle vyhledávání používám i u sebe na webu, taky přes tu knihovnu nusoap. Trochu nástraha je, že tam můžeš zadávat v parametrech vstupní a výstupní kódování, ale Google je nebere v úvahu - očekává tak jako tak UTF-8 a výsledky taky vrací jen v UTF-8. Musíš si to překódovat sám v PHP.

Taky je škoda, že se nedají nijak označit části stránek, ve kterých se nemá vyhledávat (třeba menu), takže to kvůli nim vrátí spoustu výsledků (ale na začátku jsou ty relevantní) a taky je škoda, že Google neoznačuje výsledky, které jsou normálně skryty (odkrýt se na Googlu dají odkazem). Ale je to přece jen zadarmo, tohle si asi Google nechává do komerčního site search, které taky prodává.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0