Autor Zpráva
pk11
Profil
Já se zatím jenom ptám, ještě ani nic nepoptávám, proto to dávám sem a ne do "Práce a zakázek". Potřebuju argumenty pro jednání s klientem, děkuju.

Kolik zhruba stojí tzv."klíčovka" = analýza klíčových slov ve "středně konkurenčním prostředí", jedná se konkrétně o hotel pro psy? Mám na mysli skutečně kvalitní práce, takovou tu podomácky splácanou si umím udělat sám ;) Jedná se o existující web s historií cca.2 roky, majitelé chtějí "udělat nějaké rychlé změny na webu" a já se jim pokouším vysvětlit, aby to slovo "rychlé" z té věty vypustili.

Děkuji za odpověď!
Tomášeek
Profil
pk11:
K čemu ti bude odpověď, že ji jeden udělá za 8 tisíc, druhý za 15 a třetí za 40?

Kdo jí pak bude nakonec realizovat?
Ty? V tom případě bys měl vědět, kolik ti zabere času a kolik si za ni naúčtovat.
Někdo jiný? V tom případě ti nezbude, než poptat u konkrétního člověka/lidí, obecné rozmězí X-Y je k ničemu.
pk11
Profil
Tomášeek:
Děkuji za odpověď. Já to dělat nebudu, nejsem profesionál. Jsem programátor a částečně webmaster (= starám se o ten web). Nějak už jsem se za ta léta naučil "prodat svojí hodinovku", jako programátor, naučil jsem se argumentovat a tady se ptám, abych měl nějakou, základní, informaci, ano, od - do. Abych řekl, neberte mě doslova, "kluci z jakpsatweb.cz řikali, že analýza klíčových slov se pohybuje v rozmezí od 8 do 40 tisíc."

Nic víc v tuto chvíli nečekám, argumenty pro obchodní jednání.

Pokud se s klienty dohodnu, je možné, že tady potom poptávku zadám. A/nebo, jak píšeš, poptám u konkrétních firem.
Tomášeek
Profil
pk11:
Ono i to "zadání" je velice vágní.

Jaký má být cíl té analýzy - změny na webu, PPC reklama, SEO, vybudování long tailu? Jak jsou nastavené obchodní cíle a jak se je daří plnit? Budou při zvýšeném zájmu dostačovat kapacity? Je budget na to, aby se podle analýzy mohlo dále pracovat? Atd. Těch otázek tam jsou mraky, které jsou všechny nezodpovězené.

I v tom obecném rozmezí málo až hodně může být levná (a kvalitní) analýza plně dostačující, protože je potřeba web jen učesat. Nebo je současný stav katastrofální a pak musí být peníze nejen na analýzu, ale i na samotnou realizaci, reklamu, apod. Stejně jako u všeho ostatního, dražší neznamená kvalitnější nebo lepší.
pk11
Profil
Tomášeek:
Samozřejmě. Souhlasím. Je pro mě v tuhle chvíli těžké to vysvětlit, nicméně se pokusím. Chceme "nějaké" ("drobné") úpravy na webu a - samozřejmě - nechceme přijít o pozice na webu. Chceme, například, z webu "hotel pro psy" udělat "hotel pro psy a kočky", tady máte ukázku nové homepage, a blabla.

V překladu - pro mě: chceme dost výrazně překopat web, (budeme například "ředit" klíčová slova, že ano, přibyly nám tam kočičky), nezajímá nás, jak si s tím poradíte, ale hlavně ať je to rychle a hlavně - zdůrazňuju - proboha, aby nás to nestálo pozice.

Typické, že?

Už se mi podařilo vysvětlit, že jakékoliv neodborné zásahy do struktury webu, zejména URI, budou mít negativní vliv na pozice v SERP a že je zapotřebí se nad tím - (pře)pečlivě zamyslet. K tomu chci dodat nějaké argumenty, cifry, když to řeknu takhle jednoduše a ... zkrátka jim vysvětlit, že to zase není taková prdel, přidat si na stránky kočičky. Jsem připraven sáhnout do množiny těch mraků otázek, které jsou všechny nezodpovězené. Jako webmaster cítím povinnost je o tom informovat, minimálně se předem distancovat od jakýchkoliv budoucích stížností typu "ale dyk vy ste nám neřek". Určitě mi rozumíš :)

A protože zrovna dělám paralelně také na úpravách zdrojových kódů a potřebuju se na to soustředit, tak jsem se zeptal tady vás. Tím, že mi odpovídáš mi pomáháš si srovnat myšlenky a pomáháš mi tím. Takže děkuju.

Zároveň se podvědomě připravuju na přpadné zadání pro SEO / SEM specialisty, které může přijít - a nemusí. Nemůžu a ani nechci nic slibovat, ale takhle to chodí, budu si to (tě) pamatovat a budu-li v budoucnu někoho vybírat - a měl bys zájem - pak to tzv.máš u mě. doufám, že to nezní nijak ošklivě ;)

Děkuju!
Cody
Profil
Záleží na hodinové sazbě. Pokud chcete opravdu analýzu a ne jen seznam frází, tak počítejte 20 a více hodin práce. Podle webu. To si vynásobte hodinovou sazbou. Pro střední web se to tedy pohybuje mezi 20 a 50 000 Kč. U mě například nejčastěji mezi 40 a 50 000 Kč.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0