Autor Zpráva
Ladislav Zevel
Profil
Dobrý den všem,
řeším přechod na redakční sytém, kde je nevhodné pořadí bloků textu a krabicový tvůrce mi nabízí změnu pořadí pouze funkcí přes JQERY $(".category").prependTo ($(".content"));
Obávám se, že fulltextové vyhledávání (seznam) bude obsah hodnotit bez ohledu jeho upraveného pořadí přes JQUERY a z mého pohledu obsahově špatně.
Moc Vás prosím, mohl byste mi někdo prozradit jestli se obávám právem nebo bude obsah zpracován přes jquery, a tedy v pořadí jak vidí skutečný návštěvník.

Děkuji Vám za ochotu se podělit o zkušenost.
Keeehi
Profil
Ladislav Zevel:
Víme, že google se snaží stránky vyhodnocovat jako prohlížeč návštěvníka. Tedy spouštět javascripty, interpretovat CSS atp. Nejsem si ale jistý, jak moc to používá v produkci. Řekl bych, že zatím moc ne. Co se seznamu týče, tak i když se hodně snaží a spoustu toho zvládl, už jen z jeho velikosti může těžko být technologicky před googlem. Je tedy u něj ještě méně pravděpodobné, že by ve výsledcích vyhledávání zohledňoval to, co na stránce dělá javascript.

Na druhou stranu, i když pořadí textu na stránce na výsledek může mít vliv, neměl by být nijak výrazný. Důležité je, že tam ten obsah fyzicky je a nedotahuje se asynchronně právě javascriptem.
Ladislav Zevel
Profil
Keeehi:
Děkuji za odpověď a názor. Taky si myslím, že by rozdíl neměl být výrazný, ale mám rád, když to podstatné je na začátku kódu a ve správném pořadí.
Keeehi
Profil
Ladislav Zevel:
Tak pokud se to sejde tak jedině dobře. Ovšem vytvářet nějaké složitosti s CSS jenom proto, že bloky mají v kódu nějaké pořadí je hloupost. S flexboxem je to dnes v pohodě ale před tím šly dělat jen některé změny pořadí. Podpora flexboxu je už dnes celkem rozšířená. Vždy ale záleží na tom jak staré prohlížeče používají návštěvníci vašich stránek. Pro spoustu lidí to nemusí být problém, pro některé specifické případy ano.
Str4wberry
Profil
Uvedená úprava v JS nedává smysl. Efekt bude mít nulový nebo dokonce lehce záporný, protože bude zbytečně zatěžovat klienta.

Důvod pro umístění obsahu na začátek je ten, že se nejprve začne stahovat to nejdůležitější. To ale ten JS neřeší, protože se vykoná až po stažení a vykreslení obou bloků.

Jinak flexbox je sice řešení, jak prohodit pořadí prvků, ale například pro layout je to dost nevhodné řešení zdržující vykreslování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0