Autor Zpráva
velkej
Profil
Jak předejít duplicitnímu obsahu? Stránkování v tématu diskuzního fóra vs. permalink na konkrétní příspěvek? Permalink nalistuje kdykoliv správně stránku v tématu, kde se příspěvek nachází, i kdyby třeba několik desítek příspěvků před ním bylo smazáno a tudíž se pak vyskytoval na jiné stránce.

Stránka 2: cs.renault-club.cz/forum-tema/scenic-ii-1-5-dci-kontrolka-service-12739?kols=2

Permalink: cs.renault-club.cz/forum-tema/scenic-ii-1-5-dci-kontrolka-service-12739?select=27152#message27152

Oba dva odkazy zobrazí úplně stejný obsah, akorát permalink podžlutí a nalistuje (kotva) daný příspěvek.

Jenže to vytváří duplicitní obsah na dvou různých URL adresách. Což odjakživa způsobovalo problém v tom, že to štěpilo ranky v SERP. Od půlky prosince 2017 to má ale další a mnohem více zdrcující efekt - Google AdSense přestal zobrazovat reklamu na stránkách, které nejsou naindexovány Google botem. Nepomohlo ani kontaktování Google Adsense podpory a zaslání 12-stránkového dokumentu "User generated content (UGC) moderation process" v českém i anglickém jazyce - protože "the Policy team decided not to ensure ad serving to your pages that are not crawlable".

Dobrá polovina návštěvníky navštívených stránek není v indexu, takže je to neveselé.

Rada od podpory AdSense: My advice is to work on the site to create a less complex or dynamic URL structure which would allow all URL's to be crawlable. Therefore all suitable URL's can be crawled, detected as suitable and thus ads can serve. Currently, if you URL's are not crawlable, fewer ads will serve (only advertisers who have opted into serving on restricted pages).

Uměl by někdo účinně pomoci / poradit? Nechci to zadarmo - klidně zaplatím.
Kajman
Profil
Adresu s čīslem příspěvku přesměrujte na odpovídající adresu se strånkováním. Pokud se příspěvky mažou, tak spíše s kódem 302. Nebo vraťte 404, pokud už není.

Navíc by mohl javascript kontrolovat existenci chtěné kotvy a v případě nenalezení přesměrovat na ten permalink, protože číslo sedí. Tím se dostane uživatel na správnou stránku nebo dostane 404 chybu.
velkej
Profil
Kajman:

Když permalink přesměruju na adresu se stránkováním, tak to už nebude permalink. Nebude to podžlucené a nenalistuje to návštěvníkovi kotvu. Takže to tyto uživatelsky přívětivé funkce potratí. Nepůjde už někomu poslat odkaz na konkrétní příspěvek, ale jen na stránku, kde je někde ten příspěvek (nebude jasné, o který z těch na stránce se jedná).
Kajman
Profil
Permalink se přesměruje vždy na správnou stránku tématu. Kotva zůstane při přesměrování zachována, pokud nenastavíte novou. Podžlucení je možné dělat javascriptem podle kotvy. Tato diskuse to tak (kód přesměrování 303).

Jediné negativum je to, nedonutíte uživatele ručně odkazovat na permalink jediného příspěvku, když ho v url nikdy neuvidí. Což ale nevadí, pokud použijí odkaz na stránku vlákna s kotvou, protože podle kotvy může javascript přesměrovat na ten permalink, pokud ve stránce daná kotva není.
velkej
Profil
Do těch komplikací s JavaScriptem se mi popravdě pouštět nechce, ale díky moc za rady.
Kajman
Profil
Javascriptová část bude na pár řádků.

A výpočet správné strany na straně serveru, už tam musí být, aby se správná strana zobrazila. Ale težko odhadnout, jak bude složité místo zobrazení správné strany předělat skript, aby tam přesměroval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0