Autor Zpráva
marvays
Profil
Ahoj.
Mám jednoduchou otázku. Má z pohledu SEo smysl mít na webových stránkách blog, který bude mít odlišné témata? Například mám webovky na svou práci malíře pokojů. Nějaký ten popis činností, kontakt, reference spokojených zákazníků a nekončící galerie portfolia prací, které dělám už 15 let. K tomu si založím blog, nejspíš na subdoméně, a tam budu blogovat o svých koníčcí . . . například o myslivosti. Má to smysl?

Nebo takhle:
1. má to smysl? (kdybych to měl kvůli přínosu zakládat)
2. ublíží mi to? (pokud blog budu dělat i tak a váhám mezi subdoménou firemního webu, nebo nové www adrese, která by s tím neměla nic společného)

Díky za vaše názory.

Já si osobně myslím, že blog na sebe přitáhne návštěvníky, kteří se pohybují v okruhu blogu a lehce zjistí, včem podnikám. Teoreticky se může nějaké procento návštěvníků blogu stát mým zákazníkem a to jistě potěší mou peněženku. Stejně tak i naopak návštěvník stránek hledající mé služby se může prokliknout ze zvědavosti na blog a zjsitit, že jsem kolega myslivec a může to dotyčného potěšit. Možná i nějaký malý bodík důvěry získat u potencionálního zákazníka. Ale jestli mi existence blogu na rozdílná témata zvedne PageRank, S-Rank a podobně . . . . to netuším.
DanielK
Profil
Zkus se nad tím zamyslet z tvého pohledu. Zajímalo by tě tedy téma o myslivosti a přešel bys z vyhledávání do tvého blogu. Tam bys zjistil nějaké informace, které tě zajímají a tím si splnil svůj cíl (dostal jsi na svou otázku odpověď). Překlikl by ses pak z blogu na malířské práce, o kterých si při myšlence o myslivosti vůbec neměl zájem? Musela by to být fakt obrovská náhoda, že bys zrovna řešil ve své životní situaci tyto dvě potřeby, aby to přineslo pro tvé podnikání efekt. Pokud máš firemní stránku, kde nabízíš služby jako malířské práce, tak bych vytvořil blog kde bude lidem radit ohledně barev, štětců jak si přemalovat zeď svépomocí apod. v článku bys pak upozornil i na nějaké úskalí, že pokud použijí nevhodnou barvu, styl malování, zvolí špatnou nátěrovou vrstvu apod. tak se jim to může prodražit nebo jim to zabere o mnoho více času. Nenápadně se tam zmíníš, že s tím už dlouhé roky lidem pomáháš a zabýváš se malování na profesionální úrovni. Tímto přilákáš na svůj blog relevantní publikum, které můžeš následně proměnit ve své zákazníky a bude to celé dávat smysl. Pokud máš v plánu psát o myslivosti tak si vytvoř nějaký blog úplně mimo a tam se věnuj tomuto tématu naplno :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0