Autor Zpráva
Johny666
Profil
Jak na Vašem serveru identifikujete SeznamBota? Mně se v AWStats vůbec nezobrazuje a nikdy nezobrazoval, přitom Googlebot, Holmes a další jsou detekováni naprosto v pohodě..
Petra
Profil
Taky ho v Awstats nemám, ale v logu normálně je.
Johny666
Profil
Aha, díky za odpověď. Takže ho AWStats neodchytnou, ale jinak tam možná (doufejme) chodí.. No, v logu se hrabat neumím, i když bych si o přístup říct mohl. Neznáte nějaký freeware nebo opensource softík, který by ho umí odchytit a říct mi, kam chodí a kdy? Nikdy předtím jsem to nemusel řesit, ale teď máme nějaký záhadný výpadek z indexace (viz jiný thread dole), takže sbírám všechny informace, co můžu a chci se ujistit, že chyba není na naší straně..
zimmi
Profil
Můžeš napsat php skript a sám si ho zaznamenávat do logu ;-).
Martin Kuželka
Profil
Nejlepší bude napsat tvému webhosterovi - v Awstats jdou roboti určitě přidávat...
Johny666
Profil
Provedu! ;)
zimmi
Profil
Ještě malý dotaz: AWStats pracují s mysql databází?
Martin Kuželka
Profil
zimmi: ne, AwStats pracuje s log soubory.
zimmi
Profil
Martin Kuželka: Můžeš mi to nějak blíž vysvětlit? Fungovalo by to na webzdarma? Asi ne, že?
Martin Kuželka
Profil
Awstats zpracovává logy, které vytváří webserver (např. apache). Něco o tomto nástroji můžeš nalézt v článku Analyzujeme logy I - awstats (slovensky).

Awstats musí nainstalovat provozovatel serveru.
Petr Kvark
Profil *
Mnohem lepší, než awstats, je dle mého názoru Website tracker od corewebsoftu. K nalezení na tady. Má možnost kompletně redefinovat roboty a dokonce umí pojmenovat stránky.
Johny666
Profil
Website Tracker má jednu drobnou vadu na kráse - není narozdíl od AWStats zadarmo.. aspoň jsem takovou verzi na jejich webu nenašel..
Yuhů
Profil
Možná jdete s kanónem na vrabce. Jestli máte linux (nebo aspoň cygwin), tak si z logu (dejme tomu access.log) vytáhnete údaje o SeznamBotu takto:

grep -i SeznamBot access.log > seznambot.log
Japer69
Profil *
No osobne musim rict, ze mam taky radsi website tracker. Zadarmo sice neni, ale nabizi mnohem vic pohledu na data. Jeho filtry se mi opravdu libi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0