Autor Zpráva
patricek
Profil
Dobrý den,

rád bych se zeptal, plánuji udělat více jazyčný web, vím jak na to, ale stále přemýšlím nad jednou věcí. Jazyk se bude měnit dle preferovaného jazyka prohlížeče. Jak to ale bere google ?

příklad - doména: testujeme.com, podle prohlížeče se bude měnit jazyk, čeština, slovenčina a angličtina, takže url adresy budou stejné, když nebude chtít jazyk a zvolí jiný, uloží se do COOKIE. Jak je to ale s indexováním ? Bude google indexovat pouze anglický obsah, když to nebudu rozlišovat v url adrese ?

opravdu musim mít např.: testujeme.com, testujeme.com/sk, testujeme.com/en ?

Díky za radu

Patrik
Mlocik97
Profil
počuli ste o meta tagu alternate? support.google.com/webmasters/answer/189077?hl=en

nieje problem mať viacero jazykových mutácií/verzií na jednej doméne, akurát je vhodné cez parameter umožniť prístup ku konkrétnej jazykovej verzii stránky.
patricek
Profil
takze, pokud to chapu, do meta hodim napr alternate testujeme.com?lang=en a canonical testujeme.com a melo by to byt ok ?
Mlocik97
Profil
až na chýbajúce lomítko áno ("example.com/?lang=en")... je potrebné ale podľa parametru vykresliť obsah, samozrejme ak parameter v URL nebude zadaný bude sa to chovať ako teraz, keď user navštívi stránku, podľa jazyku browsera/os sa určí jazyk stránky. Boti pak budú pristupovať cez parametrizovanú URL. To je len jedna z možností, sú aj iné možnosti. Keďže sa jazyk určuje z browsera, predpokladám že skorej načítate empty template so skriptom, ktorý podľa zistenia jazyku browsera/os odošle požiadavku na server, a ajaxovo/XHR stiahne dodatočne obsah v danom jazyku. Stačí teda poupraviť skript aby v prípade prístupu skrz parametrizovanú URL namiesto zisťovania jazyku browsera/os aby použil hodnotu z parametra.
Kajman
Profil
patricek:
Když byste používal stejnou url pro více jazyků, tak se zaindexuje jen jeden jazyk (v google asi anglický, v seznamu asi český) a další nebudou indexované a tedy ani dohladatelné.

Jedinečná url se dá vykouzlit i tím parametrem, ale já bych to raději řešil přes ty cesty
testujeme.com/cs
testujeme.com/sk
testujeme.com/en
testujeme.com/cs/produkty
testujeme.com/sk/produkty
testujeme.com/en/products


Někdy se dělá to automatické přesměrování podle preferencí jazyků v prohlížeči na hlavní stránce. Tedy po zadání testujeme.com se přesměruje na jednu z těch tří variant. Případně se tam dá obsah jednoho jazyku s canonical linkem dle uhádnutého jazyka se stránka prováže s tou jednou variantou.
patricek
Profil
Děkuji za rady pánové :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0