Autor Zpráva
HP
Profil *
Trapim se tedka s mod_rewrite a chtel bych se zeptat, zda vzhledem k SEO je lepsi pouzivat adresu typu

www.domena.cz/nabidka-ojetech-automobilu/

nebo je lepsi

www.domena.cz/nabidka-ojetech-automobilu.html

Jde mi o to .html na konci...

Dekuji za info a vysvetleni
PerToon
Profil
Není lepší -ojetych- ???
Petra
Profil
IMHO to zas až takový vliv nemá, je to prostě o 4 znaky delší, což je prkotina. Subjektivně ale doporučuju první variantu, líp se s tím pracuje, když tomu budeš chtít udělat podstránky, já zvolila druhou a teď předělávám celý web :-)
Martin Kuželka
Profil
Já bych hlasoval také pro první variantu :-)
HP
Profil *
No jo, ale uz jsem precetl plno manualu a bud jsem ***** nebo to fakt nechapu. Taky bych radsi pouzil prvni variantu, ale jak na to? Kdyz budu mit www.domena.cz/reference/ a treba www.domena.cz/referece/automobily/ford/focus/, jak to mam zpracovavat?

HP
Petra
Profil
Zkus upřesnit otázku, existuje víc způsobů, jak to zpracovat, otázka je, co tím zpracováním vlastně myslíš.
HP
Profil *
No v soucasne dobe mam:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena\.cz$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.cz/$1 [R=301,L]

RewriteRule ^(.*)\.html$ index.php?page=$1

To mi vzdy da adrese s www a pri zadani www.domena.cz/auta.html to podsrci stranku www.domena.cz/index.php?page=auta.

Samozrejme bych chtel, abych si mohl delat vice urovni url, treba www.domena.cz/auta/ford/fucus/, ale nevim jak to v tom .htaccess nastavit at to jede :(
Petra
Profil
No můžeš mít třeba buď /index.php?page=auta/ford/fucus/, v tom případě to bude prakticky stejné jako doteď (teda když připočítám, že si změníš to .html na /.

Nebo můžeš mít víc proměnných /index.php?page=auta&auto=ford&model=ford A pak napsat podobný rewritovací pravidla pro tyhle URL.


...atd. ... V .htaccess už to vždycky nějak nastavíš, důležitý je, co chceš nastavit = jak vypadá ta tvoje původní adresa.
HP
Profil *
Hmm... no tak jsem to vyresil takto:

RewriteRule ^(.*)/$ %{DOCUMENT_ROOT}/index.php?page=$1 [L]

Takze se mi $page da treba auta/ford/focus/

To si v PHP tam pomoci explode () rozdelim a vim co je co...

Jedine co bych jako posledni potreboval poradit je jak zajistim na tom radku, ze kdyz nekdo neda uplne nakonec / tak at se samo doplni...

Dekuji vsem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0