Autor Zpráva
xubularis
Profil
Dobrý den,
po několika bezesných nocech píšu o pomoc.
Expirovala mi doména se stránkou kapely, kterou spravuji (rozmberska.cz). Vytvořil jsem stránky jiné pomocí šablonovacího systému Mobirise.
Doménu hned koupil někdo jiný. Umístil jsem tedy stránky na jinou doménu.(rozmberskakapela.cz a rozmberska.com)
Přestože předchozí doména měla poměrně rychle dobré výsledky ve vyhledávačích, nová stránka s podobným obsahem je po půl roce existence prakticky nevyhledatelná. (Při vyhledání přesného názvu kapely na googlu i seznamu se odkaz vyskytuje cca na padesátém místě.)
Google search console mi ukazuje 0 chyb. Je možné, že mě vyhledávače penalizují za duplicitní obsah, přestože jedna doména má koncovku .cz a druhá .com? Případně je možné, že si google spojí zrušenou stránku s nově vzniklou a vidí duplicitní obsah? Případně je možné, že je chyba jinde? Online nástroje pro SEO mi pro stránku špatné výsledky neukazují.
Předem děkuji za rady.
Kajman
Profil
Duplicitní obsah není vhodný. Je lepší vybrat jednu url a použít přesměrování nebo alespoň canonical link.

Zkuste najít stránky odkazující na původní web a poprosit administrátory, ať odkazy opraví na aktuální.

Mimochodem. Možná zkuste oťuknout nic.cz, zda Domain Admin je skutečné jméno a neporušuje registrace pravidla pro .cz domény. Ale řešit to po půl roce je velká prodleva. To už může být doména na blacklistech pro malware nebo mailový spam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0