Autor Zpráva
jirkapinus
Profil
Dobrý den,

zajímalo by mne co stojí za propadem mého webu www.slunecno.cz ve vyhledávání Seznamu?

Nově jsem přidal na stránky ikony Emoji a od minulého čtvrtku je většina stránek z webu vyřazená z fulltextu. Myslím že s ikonami emoji byl problém již někdy před 5 lety, ale zajímá mne jestli je to problém stále.

Jinak proč Seznam netestuje nové výsledky fulltextu nejprve na searchtest.seznam.cz ale rovnou na ostrém provozu? Nebo ta součastná podoba výsledků fulltextu je nějaká nová vylepšená verze algoritmů, která se bude nadále používat? Vždyť ty výsledky někdy ani neodpovídají vyhledávacímu dotazu.

Je to pro mě teda dost náročná doba. Po roce korona krize, kdy lidé nechodí ven ani na předpověď počasí, najednou vyřazení z fulltextu seznamu, zrovna v době kdy má nastat oživení zájmu lidí o počasí na internetu. To je tak na špagát
N71
Profil *
Já web ve fulltextu Seznamu vidím. Samozřejmě, vzhledem k obecně nízké úrovni a konkurenceschopnosti informací, je taky na dost nízkých pozicích. Obsah je navíc rozházen po různých (sub)doménách, což tomu asi taky moc nepomáhá.

Že by Seznam měl problémy s emoji slyším poprvé. Není asi dobrý nápad je bez mezer přidávat ke slovům (jako to máš ty). To může komplikovat analýzu klíčových slov.
jirkapinus
Profil
Prosím tě N71 a co znamená ,,obecně nízká úroveň a konkurenceschopnost informací"?
N71
Profil *
Meteorologických webů a aplikací je dvanáct do tuctu. A většina z nich je podstatně líp použitelná, informačně bohatší a líp propagovaná.
jirkapinus
Profil
Ty budeš asi taky z nějakýho meteo webu co, když to všechno tak dobře znáš
anonym_
Profil *
jirkapinus:
Tenhle útok je imho zbytečný. Nebo proč ses ptal na názor, který nechceš slyšet?

Těch aplikaci je fakt hafo, proč bych měl používat zrovna tu tvoji? Tady samotná počkám na odpověď. Snad každý telefon má nějakou nativní appku v sobě, s proklikem na weather.com, nebo něco podobného. Pak je tu yr.no a mnoho dalších. Ty ta data taky odněkud prebiras (preddpokladam), proč se nepodivat přímo k tomu zdroji?

Jinak ne, s ikonami fulltext nemá nic společného. Možná se změnil algoritmus, možná se výsledky jen propocitaly a spadl jsi. To se děje normálně, výsledky jsou dynamické.
jirkapinus
Profil
Looooooooool
Yvonne Sovová
Profil
Domnívám se, že to asi ten důvod nebude, když emoikonky používá tolik webů a Seznam je indexuje... může ale vadit nějaká konkrétní..
blaaablaaa
Profil
Yvonne Sovová:
Jakoze usmevavy smajlik je v pohode, ale mracici uz se neindexuje?
Pokud to souvisi s emotikonami, muze spis jedine vadit, ze jsou nalepene na text, jak pise N71 uz v prvni odpovedi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0