Autor Zpráva
janavk
Profil
Ahoj, mám na www.jakpodnikat.cz vyhledávač od Google AdSense. Měl by mi myslím vynášet za to, že první čtyři výsledky vyhledávání jsou reklamní (od Googlu), ale žádné peníze mi AdSense za to nepřipisuje. Mám tam něco nastavit líp?
Kajman
Profil
Kolik lidí na ty reklamy klikne za jeden den?
janavk
Profil
Kajman:
ten web má návštěvnost dva až čtyři tisíce denně. Kolik jich z toho použije vyhledávání a pak klikne na jeden z prvních odkazů na nabízené stránce, tak by to generovalo odměnu. Ale příjem z toho je dlouhodobě nula.
Před několika lety ten vyhledávač generoval peníze, sice jen cca pár stovek měsíčně, ale bylo vidět, že finguje.
Keeehi
Profil
janavk:
A měříš to? Kolik lidí vyhledávání použilo. Řekl bych že ne. Na stránce s výsledky vyhledávání žádný měřící script nevidím. Něco jako google analytics. Ale mohl jsem to třeba jen přehlédnout.
Na homepage jsem ho našel. I když to je nějaký archaický měřící kód. Možná by stálo za to ho aktualizovat.

Proč se ptám na to měření. Protože je možné, že z těch tří tisíc návštěv téměř nikdo vyhledávání nepoužije. Jaké je zastoupení uživatelů, kteří přicházejí z mobilního zařízení? Protože ti pravděpodobně vyhledávací políčko nikdy neuvidí (je úplně dole až v patičce).
Dalším potenciálním problémem bude to, že ty 4 výsledky vypadají úplně jinak než "normální" výsledky. Myslím že uživatelé neradi klikají na reklamní výsledky a ve výsledcích na tvém webu jsou velmi lehce rozpoznatelné.

Neříkám že tam není nějaký technický problém. Třeba se v průběhu změnily podmínky AdSense a ty jsi neudělala potřebné změny. Tohle by ale mohlo jít poznat z "plateb". Pokud jsi tam měla stabilně několik stovek měsíčně a z čista jasna to v jeden měsíc spadlo na nulu, pak to bude tento případ. Pokud ti to během dvou let z těch postupně klesalo až na nulu, tak to jen uživatelé přestali používat.
Pokud je to ten první případ, je důležité zjistit datum, kdy se to stalo. A pak hledat co se kolem toho data stalo. Provedla jsi nějaký update stránek? Vešly v tu dobu v platnost nějaké nové podmínky AdSense? Ukončil google v tu dobu podporu nějakého starého API? Atp. To časové okno ti pomůže zúžit možnosti co by to mohlo být.
janavk
Profil
janavk, Keeehi:
Nechci tady řešit měření (ano, analytics používám, ale pro korelaci mi stačí, že před pár lety mi z toho zisk šel, cca desítky kliknutí za měsíc na reklamy z vyhledávání, a nyní je to již pár let nula). Že by nyní neklikali a dřív ano, to se mi nezdá, dřív ty výsledky vypadaly úplně stejně jako teď.
Hledat, kdy přesně mi přestaly reklamy vynášet, nemá myslím cenu. Zkusím tam nasadit nově vygenerovaný kód a ozvu se :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0