Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Ahojte,

nastavujem URL adresy na internetovom obchode a mám dve otázky:
1. Aký je správny prístup k pomenovaniu produktov? Ide o sortiment autodielov, v tomto špecifickom prípade kryty svetlometov. Spisovný názov pre produkty je kryty svetlometov, ale medzi cieľovou skupinou sa ustálil názov plexisklá alebo skrátene plexi. Mám sa snažiť toto zakomponovať do názvov produktov alebo sa radšej držať spisovného jazyka? Ako prípadne pristupujete ku slangu v takých situáciách? Môže to pomôcť SEO?

Za príklad názvu produktu si zoberme:
- Kryty predných svetlometov pre Audi A6 C6 (2004 - 2011) resp.
- Plexisklá pre Audi A6 C6 (2004 - 2011), prípadne kombinácia oboch
- Kryty predných svetlometov (plexisklá) pre Audi A6 C6 (2004 - 2011).

2. Uvažujem nad URL adresami a dobrým nastavením už na začiatku. Ktorý variant sa vám pozdáva najviac?

domena.sk/kryty-prednych-svetlometov-audi-a6-c6/
domena.sk/kryty-prednych-svetlometov/audi-a6-c6/
domena.sk/kryty-prednych-svetlometov/svetlomety-audi-a6-c6/

Najviac sa mi páči zvýraznený variant, ale neviem, či je v poriadku takáto forma - posledná časť adresy nezodpovedá názvu produktu, ale zas sa vyhýba duplicite, čo bolo odporúčané. Aký máte pohľad na toto?

Ďakujem za rady.
anonym_
Profil *
Tomáš123:
Za mě důležitost URL zbytečně přeceňuješ. Soustřeď se na popis produktu, na tabulku vlastností produktu, atd. a neřeš marginálie.

Spisovný vs. hovorový název v URL je celkem jedno, pokud budou oba zastoupeny v textu (ano, je třeba pracovat s oběma, ne nutně v URL)
V názvu produktu bych bral 1. variantu, ta 3. mi přijde moc překombinovaná a přeoptimalizovaná.
URL je celkem jedno, jakou zvolíš, já osobně bych byl asi pro variantu /audi-a6-c6/kryty-prednich-svetlometu. Proč? Protože na autoshopech se často začíná výběrem vozu a následně jsou nabízeny produkty jen k němu. Ty na to jdeš obráceně, což asi není to pravé (tvoje logika by měla smysl, pokud bych typicky kupoval světlomet pro auto 1, dále pro auto 2, pro auto 3, ... Moje a více užívaná logika velí, že mám auto X a sháním pro něj světlomet, zrcátko, olej).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0