Autor Zpráva
martin6541
Profil
Brej večír.
Rozhodl jsem se místo bitly rozchodit vlastní zkracovač na vlastním webu.
Řeším otázku kodu přesměrování... jaký použít, aby to mělo co nejmenší vliv na SEO mého webu a zbytečně bych si tím neuškodil? Nebo si vystačím s 301?
anonym_
Profil *
martin6541:
Jaky to má význam? Jinak ano, 301.
martin6541
Profil
anonym:
Jaky to má význam?
Co je doma, to se počítá. A vypadá to důvěryhodněji, když někomu takový odkaz přeposílám v emailu, než například bit(tečka)ly/37Ta22R


anonym:
Jaky to má význam?
A nebo jsou diskusní fóra, kde si z nás dělají fóry :)
prnt.sc/BVOrc3r8KghK
anonym_
Profil *
martin6541:
Tak zkracovace byly původně pro účel diskusnich fór.

V e-mailu není důvod URL zkracovat, tam se vejde celá. Ale pokud ti to přijde důvěryhodnější… :-) Možná bych se zamyslel na tím, jestli nemáš ty primární URL zbytečně dlouhé, když jdou evidentně dobre a unikátně zkrátit. Předpokládám tedy, ze ze zkrácené URL bude zřejmý cíl, nikoliv ze to bude něco ve stylu example.com/rhdue (to je stejně důvěryhodné jako zajete služby, za přesměrováním se muže skrývat cokoliv).
Keeehi
Profil
Krátké adresy se v dnešní době hodí třeba do QR kódů. Čím méně dat v něm je, tím lépe je čitelný.
Také se hodí třeba do tištěných reklam, SMS, ...
anonym_
Profil *
Keeehi:
Tak čitelnost QR kódu je úplně zbytečná. Nikam ho prekreslovat ručně nebudu a čtečka si s nim poradi.

Odkaz smskou jsem neposílal snad nikdy, navíc půjde snadno prokliknout, tedy opět bez nutnosti přepisování. A v printu? Dejme tomu.
Keeehi
Profil
Čím víc je čtverečků v QR kódu, tím se čtečka hůře chytá. Ne vždy a všude máš ideální podmínky (spoustu světla, klid na stabilní zamíření).

Odkazy v sms dostávám celkem běžně. Nejde o to, že kilometrový odkaz by nebyl funkční (když už se dnes neomezujeme na 160 znaků, i když spousta důchodců stále asi ano) ale jde o to, jak to v ní vypadá. Naposledy mi odkaz v sms posílal operátor při přechodu hranic. A malé tam.je/tarifveu vypadá opravdu lépe než kdyby tam bylo plné https://www.vodafone.cz/pece/roaming-volani-do-zahranici/ceny-roamingu/roaming-v-evrope-pausalni-tarif/
N71
Profil *
Určitě je lepší zkracovat na stejné doméně, všechno ostatní je celkem nedůvěryhodné. Asi bych to teda použil jen tam, kde opravdu není místa nazbyt a pamatoval bych na bezpečnost (Adresy by měly být náhodné, neměly by používat nějakou řadu nebo systém) a na ergonomii (Bude adresu někdo opisovat? Nebo diktovat do telefonu? Nejsou tam zaměnitelné znaky?)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0