Autor Zpráva
Kcko
Profil
Ahoj,
jsou to skoro 3 roky, co jsem známému spíchl za víkend malý webík jako náhradu za jeho opravdu prehistorický "frontpage" web.

Nedávno jsem ten web googlil a zjistil sem, že prostě na googlu není.
Hned jsem nahrál do Google Search Console sitemapu, web verifikoval a už asi 7 den mi tam visí, že se data zpracovávají a ať to zkusím za 1 den (za 1 den to zkouším už týden!).

remotefiles.rjwebdesign.cz/i/20230307-114645.png

Web je to o pár stránkách, žádné black seo techniky nebo něco jako disallow * v robots.txt fakt nemám, ale přijde mi, jako by mě google nějak záměrně vymazal / zabanoval nebo nevím čím si tohle odůvodnit.

Neví někdo co by s daným webem mohlo být špatně a jak to zjistit?

truhlarstvividetic.cz
Kajman
Profil
V konzoli mám 24 chyb typu 403 ze serveru scontent-prg1-1.cdninstagram.com
Kcko
Profil
Kajman:
To může být problém?
anonym_
Profil *
Kcko:
Tak čistě teoreticky si dovedu představit, že kvůli chybějícím assetům vracejícím 403 může Google stránku vnímat jako poškozenou a nenabízet ji jako relevantní. Zdroj se mi ale nepodařilo dohledat (nicméně těch chybějících IG obrázků jsem si všiml též).
Kcko
Profil
anonym:
Díky to je zajímavá úvaha. Nevím to 100% (protože na ten web jsem se podíval po spuštění, pak tak za půl roku a až před pár dny, tj cca po 2 letech), ale mám vzato, že ta indexace fungovala do doby dokud API instagramu (implementované) tenkrát ještě 100% fungovalo. Zkusím ten blok vyřadit a uvidíme :)
anonym_
Profil *
Kcko:
Jenom technická, tím, jak jsi z toho feedu odstranil ty obrázky, tak nevím, jestli jsi klientovi pomohl. Vypadá to, jako by byl 2 roky mrtvý.

Buď bych ten IG opravil, nebo odstranil celý. Nebo alespoň ty datumy u jednotlivých postů. Vím, že to na řešení řešeného nemá vliv (pokud to vůbec ten IG způsoboval).
Kcko
Profil
anonym:
IG opravím (o vík jsem studoval FB/IG a celý novější proces zakládaní apke, práva, short/long-live tokeny atd ;-) tak už vím jak na to).
Hele za klienta mluvit nemůžu, administraci má, to že tam nic nedělá, za to nemůžu, za jakoukoliv snahu i opravu IG stejně nic nedostanu.

Ale jinak menší změna, možná to pomohlo nebo se Google v GSC probral, ale začíná to něco dělat i když ho k tomu nutím nasilím remotefiles.rjwebdesign.cz/i/20230308-113549.png
anonym_
Profil *
Kcko:
Ale jinak menší změna, možná to pomohlo nebo se Google v GSC probral
Dobrá zpráva.

Hele za klienta mluvit nemůžu, administraci má, to že tam nic nedělá, za to nemůžu
Myslel jsem ta data u IG postů (tzn. datum publikování na IG). Publikoval tam cca v týdenním taktu, poslední post ukazuješ z 05/21 (přestože na IG jsou novější příspěvky). Pokud ale budeš opravovat ten IG jako celek, tak to bude v pohodě, novější posty se dostáhnou. A neboj se klientovi říct, že se něco změnilo na třetí straně, že to má takovéhle negativní následky a že to za X můžeš opravit. Zaplatí rád.
Kcko
Profil
anonym:
Kamarád z fotbalu, není to klient v pravém slova smyslu, udělal jsem mu to za babku (víkendovka) a nemá zájem to nějak dál rozvíjet, je to kluk z vesnice, tohle jde absolutně mimo něj :-)
Každopádně díky za přínos.
anonym_
Profil *
Kcko:
OK, už mlčím :-) Neznám pozadí toho případu, jen mám rád, když jsou věci dělané pořádně :-)

Každopádně, pokud se G probral a zaskočil si na web a případně zaindexuje, považujme téma za vyřešené.
Kcko
Profil
anonym:
Já Ti rozumím, taky má rád pořádek a dodělané věci, ale když o to protistrana jeví nulový zájem a já mám ve frontě spoustu placených věcí, tak se Tí zaobírat nebudu, složenky člověk platit musí ;-), možná později.

Ano považujme, víc s tím nezmůžu, rád bych jen znal důvod té dlouhé neindexace, ale to stejně nemám šanci jak zjistit, tak se Tím nebudu dál trápit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0