Autor Zpráva
weroro
Profil
Ahoj,

snažím sa dohľadať informácie o tom, ako je to s indexovaním custom elements.
Čo sa mi poadrilo nájsť (napr. toto) je, že Google s tým problém nemá a Bing to tiež indexuje, čo je super a tu by sa mohol zdať, že je môj problém vyriešený, ale...

...neviem dohľadať presnejšie informácie ohľadom toho, či berú do úvahy aj samotný javascript, ktorý je potrebný pre plnohodnotnú funkcionalitu custom elements (definovanie elementu pomocou customElements.define()).

Ide mi o to, že ak mám na webe použitú knižnicu/framework, ktorá renderuje dynamický obsah pomocou custom elements, čo v prípade, ak by som chcel vytvoriť SSR alternatívu?
To znamená, že priamo na serveri vyskladám HTML štruktúru, ktorú vytvára aj samotné JS, ale po načítaní webu, tento JS nebude reagovať (nebude renderovať, pretože už to vyrenderované je) a iba sa pripojí na už staticky vytvorené custom elements a v prípade, že sa vykoná nejaká udalosť, tak sa aktualizuje príslušná časť webu dynamicky už pomocou JS.

Nemá Google alebo Bing problém s tým, ak narazí na neštandardnú html značku napr. <moj-krasny-odstavec>akýkoľvek html obsah</moj-krasny-odstavec>, že by jej obsah nezaindexoval ak nebola vytvorená pomocou JS (custom element)?

Ďakujem za váš čas.
Kajman
Profil
Pokud se nepletu, tak kvůli dopředné kompatibilitě by obecně html klienti (i vyhledávací roboti) měly neznámé značky ignorovat a chovat se k nim, jak by to byla např. neutrální značka <span>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0