Autor Zpráva
kelvin
Profil
Potřeboval bych ve vyhledávači pozvednout jeden web ( http://www.idoom.cz ). Jedná se o web ve čtyři roky starém designu s centrovanou tabulkou a s velkým rozkouskovaným obrázkem v horní části tabulky. Chtěl bych tam někam dát <h1>doom</h1>.

Je možné to dát v kódu ještě před tabulku, a potom v css souboru uvézt:
H1 {font-size: 1px; color: black; margin: -1px; padding: 0px} ?

Nepenalizují vyhledávače 1pxelový nadpis?

Nebo se dá h1 do stránky propašovat nějak elegantěji? Pixyho řešení použít nemohu, neboť s tou grafikou prostě nepohnu :(.


díky
kelvin
Petra
Profil
Elegantní je použít H1 tak jak být použit má, to jest ve vší parádě. Pokud je stránka o doomu, nechápu důvod, proč to před uživatelem skrývat. Ostatně samotný H1 nemá zase takový význam, aby stránku nějak významně posunul. Bylo by lepší se zamyslet, jestli je nezměnit třeba odkazy, které na vás vedou z Idoom třeba na to doom.

Pomůže nejdůležitější nadpis stránky o velikosti 1px nějak uživateli? Nepomůže. Pak je jen kvůli vyhledávači a to je prostě špatně.
kelvin
Profil
Ano ja chápu ze H1 má byt použit v plne parádě. Bohužel dosavadní struktura stránky to neumožňuje. Nemám čas ani pořádnou motivaci celý ten 4 roky starý design předělávat. Nemám k tomu ani pořádně oprávnění. Takže se z toho snažím "vytřískat co to dá". 1 px nadpis nepomůže uživateli, ale díky síle H1 pomůže získat vyšší pozici na vyhledávačích. Ano na odkazech se taky pracuje.

Takže otázky z prvního příspěvku stále trvají.
Petra
Profil
No dobře, vyjádřím se přímo k otázce :-) Aby vás vyhledávač penalizoval, musí vás někdo nabonzovat (vyhledávač sám tohle zjistit neumí, musí se na to kouknout člověk). Jestli vás za to pak skutečně penalizovat bude či ne, to jest otázka. Podle mne každý takový podvod důvodem k penalizaci je, i když uměle zlepšujete pozici relevantní stránky, na druhou stranu kdo by se takovou bezvýznamnou drobností zabýval. Nejspíš k žádné penalizaci nedojde. Na druhou stranu ten přínos H1 bude tak malý, že pokud by k penalizaci došlo, tak to za to skutečně nestálo.
E_T
Profil
no a proč to nedat nějakou pěknou barvou do stredu stranky nad tabulku stejnym fontem cca normalnim H1 ???
kelvin
Profil
Protože mi bylo naznačeno správcem webu, že by to vypadalo rušivě :(.
Leo
Profil
A co vam brani nahradit element H1 v CSS obrazkem? Je to prirozena volba, protoze kazdy rozumne pouzitelny web ma jednotne zahlavi se zakladnim nazvem pripadne logem a to je prave to, cim se muze stat H1, nevim proc ho tam cpat umele. Leo
kelvin
Profil
Zasláno: 20.12.2004 11:23:39


Ano ja chápu ze H1 má byt použit v plne parádě. Bohužel dosavadní struktura stránky to neumožňuje. Nemám čas ani pořádnou motivaci celý ten 4 roky starý design předělávat. Nemám k tomu ani pořádně oprávnění. Takže se z toho snažím "vytřískat co to dá". 1 px nadpis nepomůže uživateli, ale díky síle H1 pomůže získat vyšší pozici na vyhledávačích. Ano na odkazech se taky pracuje.
Martin
Profil
První příspěvek téhle diskuse tvuj web ve vyhledávači pozvednul až až.
Zkus tohle : http://www.jakpsatweb.cz/roboti.html
kelvin
Profil
Cože?

1) Ten web není můj.

2) Nevyzvednul ho na slovo doom.

3) Proč jsi to vůbec napsal?
Leo
Profil
"1 px nadpis nepomůže uživateli, ale díky síle H1 pomůže získat vyšší pozici na vyhledávačích. Ano na odkazech se taky pracuje."

No pokud je kod mizerny, struktura a semantika taky (nevim jestli jsou, nedival jsem se, ale podle absence h1 tak soudim), tak to samotne h1 a odkazy stejne nespasi... Leo
Martin
Profil
2kelvin Ale vyzvednul. Neber to zas tak vážně, jestli jsem se Tě nějak dotkl, tak se Ti omlouvám
kelvin
Profil
Leo - Ano, kód je hodně špatný, ale co se dá dělat. Lepší něco než drátem do oka. Ale to už jsem napsal výše.

Martin - ok.
Victorius
Profil
nechces to raci dat do title? tohle bych neriskoval, title dela zazraky :)))) kuprikadu muj petrin jsem dostal na druhe misto v googlu jen zmenou title a jiste uznate ze druhe misto na vyraz petrin je uspech, zvlast kdyz petrin muze byt Petrin, Petřin (slecny Petry) a Petřín (kopec, hotel a plno dalších webu s nim spjatych)
Victorius
Profil
OPRAVA: JSEM PRVNI JOOOOO, HEZKYYYYYYYYYYYYYYYY
kelvin
Profil
Na co jsi první na "petrin" bez diakritiky? Pokud jde o tu stavbu v Praze, tak by mě nikdy nenapadlo hledat to bez diakritiky ;).
Pokud jde o petrin.aktualne.cz, tak tam rozhoduje taky jméno domény a není to konkurenční výraz.
Leo
Profil
Je docela mozny, ze kazdy trosku rozsahlejsi web je na NECO v Google prvni, kdyz nic jinyho tak na kombinaci slov :-) Leo
kelvin
Profil
leo: http://www.google.com/search?hl=cs&q=str%C4%8Dit&lr= ;))
Victorius
Profil
kelvin to mas sice pravdu, ale kdyz jsem v title slovo petrin skoro nemel zminene, byl jsem na druhe strance dole a ted jsem prvni takze efekt to rozhodne melo :))))
Petra
Profil
Victorius
Troufám si tvrdit, že v tak bezkonkurenčním prostředí, v jakém se "petrin" nachází, má na zlepšení pozice vliv jakýkoliv výskyt slova "petrin" navíc. Zkuste nějaké konkurenční slovo, on ten title zase takový zázrak není ;-)
Victorius
Profil
Petra
kelvin
ja vim, ale jde o to hle:
nechci aby na Petrin chodili lidi co hledaj hvezdarnu, hotel atd, ale chci aby tam chodili lide kteri hledaji petrin (lidovy nazev skoly), jenze kdybych neoptimalizoval, lide, ketri by hledali petrin bez diakritiky by nasly hlavne tu hvezdarnu, hotel atd. Vtip je v tom ze lide sice nebudou hledat Petřín bez diakritiky (o to mi ani nejde) ale kdyz nekdo bude hledat petrin bez diakritiky, aby nebyl na prvnim miste petřín s diakritikou, chapete?

priklad mysleno nekoho kdo hleda skolu

a) drive:
potrebuju Petrin tak se podivam doi googlu, tak co tu mame, hotel, hvězdárna, sad, clanek, clanek, nejaky anglicky text, hm tak tady asi nebude -> Alt+F4

b) ted:
poterbuju petrin, tak se kouknem do googlu -> jeee petrin :) -> klik



na vyraz Petřín pochopitelne v googlu ani nejsem, ani tam nehodlam byt
Victorius
Profil
Petra
prave ze ne, jestlize hledate petřín s diakritikou, googl vam nabidne vše s diakritikou, ale pokud piasete bez diakritiky, googl vypise vse co obsahuje retezec petrin, tedy i Petřín, Petřin atd. a nehleďe na to jak je to nekonkurenční prostředí, byl jsem proste 17-19 a ted jsem prvni, tak asi tam neco bude kdyz me mohlo predbehnou t 16-18 webu, ne?
Victorius
Profil
Petra
krom toho je videt i na tobe ze petra je caste jmeno a retrezec Petřin web, Petřin pes, Petřin kdokoliv nebude az tak vzacny




Ale to je jedno, nepotrebuju machrovat svymi uspechy jen jsem chtel dolozit silu title v SEO, to je vse, nemusite to porbuh vsichni rozpitvavat, kdybych title nezmenil tak jsem na konci a to snad staci ne?
kelvin
Profil
Victorius: "pokud pisete bez diakritiky, google vypise vse co obsahuje retezec petrin, tedy i Petřín, Petřin atd."

Google, podle mě, bere řetězce petrin a petřín jako úplně odlišné řetězce. Při hledání Petrin to nachází stránky se slovy petřín kvůli jejich adrese a ne proto, že by to to bralo petřín jako petrin.
Petra
Profil
Victorius
Přesně tak, jak říká kelvin, při vyhledávání "petrin" to najde stránky, kde je "petřín", "petřin" nebo jakýkoliv jyný oháčkovaný tvar tohohle slova jedině v případě, že se tam nachází i "petrin". Výraz s diakritikou a tentýž bez diakritiky jsou pro Google dvě různá slova.

S tím přeskočením skoro dvacítky webů jsem chtěla říct jen tolik, že v takovém prostředí, je to snadné a stačí k tomu i méně než title. Kdyby nešlo o "petrin" ale třeba o "prague" tak se třeba nehnete ani o píď.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0