Autor Zpráva
Hds
Profil *
Zdravím,

Rád bych znal Váš názor na problematiku "rozjetí" diskuzního fóra na informačních stránkách. Mám stránky o zdraví s návštěvností zhruba 400-500 denně a chtěl bych do nich přidat fórum. Ovšem nevím, jestli je to vhodné, protože mám za to, že právě "rozjetí" takového diskuzního fóra (aby tam lidé pravidelně chodili a alespoň občas něco přispěli) není zrovna jednoduchá záležitost a stojí to spoustu času, vlastního přispívání do diskuzí a vůbec "stárání se". S tím jsem srozuměn, ale samozřejmě bych chtěl, aby to fórum po nějakém čase "žilo vlastním životem", max. s administrátorskými zásahy a mazáním nevhodných příspěvků.

Takže shrnuto - od jaké návštěvnosti se vyplatí na stránky nasadit forum? Nechtěl bych to podcenit, protože není nic horšího, než když návštěvník dojde do diskuze a uvidí, že jsou v ní všeho všudy 4 příspěvky...


Díky za případné odpovědi.
Hds
Profil *
Omlouvám se, tento příspěvek je asi hodně OT.... snad to nebude tak moc vadit :)
mylan
Profil
To je dosť problematické. Poznám stránky, kde je diskusné forum navštevované hojne, časté príspevky a stránky majú návštevnosť 400UIP denne. Na druhej strane sú však aj stránky ktoré majú návštevnosť 1500UIP denne a príspevok na fore sa tam vyskytne raz za čas. Veľmi záleží od zamerania stránky, či daný návštevníci majú o čom diskutovať, či sa nejaká podobná komunita môže vytvoriť, ďalej od spôsobu zakomponovania fora. Plus aké forum zvolíš(vlastná výroba, phpBB, punBB) a podobne. Faktorov je veľa. Skúsiť to môžeš, prinajhoršom to po pol roku zrušíš :-)
Yuhů
Profil
Diskusní fórum je určitě moc dobrá věc. Hodí se hlavně provozovatelům webů, kteří mají co říci, v oboru, o kterém veřejnost moc neví.

Osobně používám pro diskusní fóra a chaty pojem kritické a podkritické množství uživatelů. Pokud je někde málo lidí, nikdo další tam nechodí a nemá důvod se vracet. Kde je lidí více, tam chodí další sami, a vracejí se.
SuE
Profil
teď jsem nedávno četla nějaký článek (anglický ale už nevim kde), a tam se řešilo, jak rozjet diskusní forum, aby se lidi pak vraceli na ten web (komerční a cosi prodával, tuším něco na vlasy) a co mě přkvapilo, tak úplně legitimní způsob byla platba za diskusní příspěvky - od nějaké společnosti si nechali vybrat přispěvatele, dali jim něco penízků a ti rozjeli diskusi.

A potom má člověk věřit diskusím, chjo :-)

jo už jsem to našla: build forum with bribes
thingwath
Profil
Naplnit diskusi něčím do začátku není špatný nápad i když placení za to bude samozřejmě (nejen) v našich podmínkách asi celkem nezvyklé.
Hds
Profil *
Diky za odpovedi a tipy,

SuE: ano, o placených příspěvcích jsem taky četl, ale neobjevil jsem nikoho, kdo by to v ČR dělal (myslím opravdu kvalifikovaně)... na nějakých amerických stránkách jsem viděl nabídku např. 700 příspěvků za cca 150 dolarů, přičemž prý byla zajištěna variabilita, v jednom příspěvku min. 10 slov atd... což se mi zdálo docela kvalitní na "rozjezd". Rád bych za to ty peníze dal, ale jak jsem říkal, nevím o nikom kdo by něco takového nabízel.
PerToon
Profil
Já mám zkušenost s tím, že když je forum k tématu, o kterým nějaká skupina lidí může diskutovat, tak na návštěvnbosti moc nezáleží. Protože pokud je o čem se bavit, tak i těch 15 stálých členů jde, 50 stýlých členů už je podle mě solidní forum. Zdejších 2100, nebo kolik, mi připadá jako šílenost a stránky phpbb.com už jsou extrémní....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0