Autor Zpráva
nakashi
Profil
Vite treba nekdo, zda google penalizuje az moc vySEOvane nazvy domen? napr. autopujcovna-autopujcovny.cz ?

Setkal jsem se prave s jednou podobnou domenou a prel se s kamaradem, zda je takovy nazev pro SEO dobry, ci spatny...
Respektive, jestli uz takovy nazev nehodnoti vyhledavac jako nekalou praktiku.
Richi
Profil
Myslím že už tady takovej dotaz byl a odpoved zněla: Co by pak na to ostrov Bora Bora? :-)
mat
Profil
nakashi

vyhledávači to bude asi jedno, ale asi to nebude moc zapamatovatelné a použitelné třeba na logo, na reklamu na auto apod. Prostě je to moc dlouhé...
Yuhů
Profil
> autopujcovna-autopujcovny.cz

ne, toto nekalá praktika sama o sobě není. V případě nahromadění více podezřelých faktorů ale pomáhá v rozpoznávání spamu.
Petra z Votic
Profil
Určitě to nepenalizuje. A hlavně název domény pro SEO nehraje zase až tak velkou roli. To je lepší dát www. autopujcovna-nakashi.cz a keywords pro stránku optimalizovat pro autopůjčovna i pro autopůjčovny.
nakashi
Profil
myslis, ze nehraje?
jasne, ze kdyz v obsahu stranky nebude "autopujcovna" ani jednou, tak to v url nezachrani, ale urcitou vahu to jiste ma,
prece by se vsichni nesnazili mit hezka url, kdyby to bylo na nic... :)

Kazdopadne jsem se chtel dozvedet, jestli nemuze byt penalizovan nazev domeny slozeny z vice klicovych slov, vsichni tvrdite, ze ne, tak vam budu verit... :)
Petra z Votic
Profil
Hraje , ale opravdu né zase moc velkou.
Ono by to i logicky bylo dost nespravedlivé, aby třeba mizerný web na www.neco.cz byl ve vyhledávačích výše než propracovaný a dobře seo optimalizovaný kvalitní www.neco-masek.cz

Hezká url mají lidé proto, aby si je zákazníci dobře zapamatovali. Důležité je mít cz nebo com - na tyhle koncovky jsou lidé zvyklí.
tonyk
Profil
Klíčové slovo v názvu domény vliv má. U Googlu sice poměrně malý, ale třeba Seznam mu přikládá poměrně velkou váhu.

Jiná věc je, jak takový název působí na uživatele. Když jsem jako běžný uživatel narazil na web hypoteka-hypoteky.cz, tak mi ten název připadal takový nepřirozený až nepatřičný.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0