Autor Zpráva
pan.kolouch
Profil *
Mám index.php kde mám jen jeden řádek

header ("location: uvodni-stranka.php");

napdlo mě, že by to mohlo být přehlednější podle url. Nemůže toto mít nějaký špatný vliv na vyhledávače ? Či hodí se toto vůbec k něčemu ?
Marty
Profil
Nemyslím že by právě slova uvodni stranka byla slova, které jste si vybral k optimalizaci, potom to ale naprosto ztrácí z hlediska SEO smysl.

Navíc jsou uživatelé zvyklí, že úvodní stránka je prostě index.něco a pokud uvidí v adresní řádce něco jiného, může je to vyděsit.

Něco podobného na vyhledávače by nemělo mít žádný špatný vliv.
Petra
Profil
IMHO by bylo nejlepší případné alternativy pro úvodní stránku přesměrovat na root domény.
habendorf
Profil
Tohle se dělá spíš přes .htaccess, nebo se pletu?
Marty
Profil
habendorf: Ano, přesměrování se doporučuje dělat přes .htaccess. Někdy se ale může stát, že není jeho modifikace na hostingu povolena, nebo je potřeba rozhodnout dle nějaké podmínky.
habendorf
Profil
Marty: No jo, pravda.
pan.kolouch
Profil *
Děkuji .. s tou optimalizací to je těžko. Když se stránka jmenuje Úvodní stránka tak je podle mě lepší (možná se mýlím) nechat url uvodni-stranka.php nez auto-traktor-jineblbosti.php .. to přeci stránce uškodí více ne ?
Marty
Profil
U úvodní stránky je nejlepší nechat URL v základním tvaru, naštestí to tak spousta lidí i dělá. Upravovat i URL indexu je už s prominutím moc, napsal jsem to jen jako příklad. Vyhledávače z lepších rodin už stejně nepřikládají url velkou váhu, takže by se to i minulo účinkem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0